Post thumbnail

Team Vitality z kolejnym zwycięstwem w tym sezonie LEC. Zespół Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego pokonał dzisiejszego wieczoru exceL Esports, zapewniając sobie szóśte zwycięstwo i awans na drugie miejsce w tabeli rozgrywek.

Cabochard bardzo pewnie czuł się grając naprzeciw Expecta, to jednak go zgubiło, bo to właśnie reprezentant exceL Esports przelał pierwszą krew, wygrywając walkę 1 vs. 1 z Cabochardem. Odpowiedź Vitality pojawiła się w 11. minucie, kiedy na dolnej linii pojawiło się czterech graczy Vitality, którzy zabezpieczyli dwa zabójstwa.

W kolejnych minutach obie ekipy remisowały 3:3 względem liczby eliminacji, jednak przewagę w złocie posiadało exceL, które na swoim koncie miało o ponad dwa tysiące sztuk złota więcej. To za sprawą zniszczenia trzech wież. Warto nadmienić, że Caedrel zapewnił swojej drużynie świetną kontrolę mapy, co pozwoliło exceL na zdobycie dwóch smoków.

Vitality jednak miało pomysł na grę – równo z wybiciem 20. minuty Vitality zaryzykował i zaatakowało Barona, przejmując go, zanim exceL zdarzyło zareagować. Vitality nie wykorzystało do końca mocy fioletowego wzmocnienia, bo w czasie jego trwania nawet nie zrównali stanu złota z exceL. Co więcej, brytyjska formacja była w stanie zabezpieczyć kolejne zabójstwo oraz smoka.

Sytuacja zmieniła się w 29. minucie, wtedy też Vitality wyeliminowało czterech graczy exceL, zabezpieczając pierwszy inhibitor na środkowej linii, a także Barona. Od tego momentu rozpoczęło się oblężenie bazy exceL, które zakończyło się w 32. minucie, kiedy Vitality wyeliminowało czterech graczy exceL i zakończyło grę.

fot. flickr.com/photo/lolesports