Post thumbnail

Pierwszy sezon Polbit odbył się w marcu, oraz kwietniu. Dzisiaj szczecińska liga e-sportowa powraca, oferując kilka nowości i rosnącą pulę nagród. Do tej pory w ramach Polbit Esport League zorganizowano cztery turnieje w Counter-Strike: Global Offensive oraz jeden w League of Legends. Impreza dostępna była dla wszystkich zainteresowanych, czyli tych, którzy zdążyli się zarejestrować oraz wpłacili wpisowe. W maju postanowiono jednak nieco zmienić format zabawy.

Z powodu dużego zainteresowania turniejem, sekcję CS:GO podzielono na Ekstraligę oraz Ligę Otwartą. Ta pierwsza przeznaczona jest dla finalistów poprzednich odsłon. W puli jest 11 tysięcy złotych, przy czym nawet remisując zarabiamy. Eliminacje trwają do 11 czerwca, w tym czasie zespoły zbierają punkty (3 za wygraną, 1 za remis) o utrzymanie się w turnieju.

W każdej rundzie Ligi Otwartej może zapisać się 128 drużyn. 16 najlepszych ekip, wybranych w eliminacjach online, przechodzi do fazy LAN. Najlepszy zespół w rundzie otrzymuje 1500 złotych, drugie miejsce otrzyma 500 złotych, zaś trzecie 200 złotych. Dodatkowo, cztery najlepsze drużyny z Ligi Otwartej przejdą do Ekstraligi, gdzie zastąpią cztery najsłabsze zespoły.

Zorganizowany zostanie również mniejszy turniej w League of Legends. Zapisy polegają na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”. Pula nagród zachęca, bowiem za pierwsze miejsce otrzymamy 800 złotych, za drugie 200 złotych, a trzecie miejsce uhonorowane zostanie 100 złotymi.

Największą nowością Polbit Esport League będzie w pełni darmowy turniej w FIFA. Mimo braku wpisowego, nagrody mają być atrakcyjne, a całość przeprowadzona zostanie w trybie spotkań towarzyskich. Po więcej informacji odsyłam w to miejsce.