Post thumbnail

Już w ten weekend PGE Narodowy ugości Festiwal Meet Point i kwalifikacje do Games Clash Masters

admin 21 maja 2019

Festiwal Meet Point i kwalifikacje do turnieju Games Clash Masters będą miały miejsce już w najbliższy weekend na PGE Narodowym! Przedstawiamy Wam najważniejsze informacje na temat tego wydarzenia oraz program imprezy.

Na sam początek musimy poinformować, iż Meet Point na PGE Narodowym odbędzie się już 23-26 maja obecnego roku. Wydarzenie to towarzyszy Warszawskim Targom Książki, którego program skupia się przede wszystkim na grach elektronicznych, fantastyce oraz twórcach internetowych. Fani tej szeroko pojętej popkultury i gamingu z całej Polski spotkają się na dwóch piętrach strefy Biznes Klubu. Meet Point będzie podzielony na trzy, równie pełne atrakcji strefy: Strefę Gamingu, Strefę Fantastyki oraz Strefę Popkultury Azjatyckiej.

W 2018 roku na Meet Point’cie odbył się pierwszy turniej Counter-Strike: Global Offensive na stadionie PGE Narodowym w historii. Wtedy turniej był rozgrywany w charakterze charytatywnym, a w trakcie jego trwania ogłoszono projekt Games Clash Masters. Stawką tegorocznych zmagań będzie zaproszenie do wielkiego finału GCM w Gdyni, którego pula nagród sięgać będzie 100.000$ oraz medale upamiętniające grę na PGE Narodowym.

W turnieju zagrają najlepsze, polskie, esportowe drużyny, tj. Izako Boars, x-kom team, AVEZ Esports, Codewise Unicorns oraz Actina PACT. Udział wezmą również mniej znane formacje: Team Brute, mrgiNo oraz zawodnicy spod bandery nowej na polskiej scenie organizacji, którzy dotychczas reprezentowali barwy team OESU. Rozgrywki będzie można oglądać już od piątku na miejscu oraz na kanale Twitch, należącym do GCM.

Oczywiście nie będzie to jedyna atrakcja na tym wydarzeniu, ale również niejedyny turniej CS:GO… Otóż we współpracy z partnerem technologicznym wydarzenia – Actiną oraz ekipą Actina PACT, rozegrana zostanie czwarta edycja PACTit Challenge-Ladies, czyli rozgrywek esportowych dla kobiet. Zapisy trwają na wydarzeniu na Facebooku, a do wygrania jest sprzęt gamingowy i tygodniowy bootcamp w gaming house’ie Actina House.

Wcześniej wspominaliśmy o Strefie Gamingu… ta zasługuje na swój własny akapit. Strefa ta, będzie otwartą od piątku przestrzenią nowych technologii i esportu. Uczestnicy zagrają w takie tytuły jak np. APEX Legends, Mortal Kombat czy Counter-Strike: Global Offensive. Poza najnowszymi tytułami nie zabraknie również gier retro. W strefie dostępne będą stanowiska z klasycznymi konsolami Amiga, Commodore oraz Pegasus, a każdy z uczestników będzie mógł poczuć się jak w latach 90 ubiegłego wieku. Ponownie na PGE Narodowym pojawią się również znani YouTuberzy, których na liście gości jest już ponad trzydziestu. Będzie to świetna okazja do zdobycia zdjęć i autografów internetowych twórców. Festiwal będzie również miejscem premiery polskiej gry startegicznej – Total War: Three Kingdoms. Będzie można również zobaczyć prezentacje nowej gry Rage 2, wydawnictwa Cenega oraz najnowsze tytuły wydawnictwa CDP.

Warto również wspomnieć o całkowitej nowości na tegorocznym Meet Point’cie, jakim jest Strefa Popkultury Azjatyckiej – jej atrakcji pełnych kpopu, mangi oraz anime będziemy mogli doświadczyć w Sali Kinowej.

Oto godziny otwarcia Strefy Gamingu:

  • 24 maja 2019 (piątek) 10.00-19.00
  • 25 maja 2019 (sobota) 10.00-19.00
  • 26 maja 2019 (niedziela) 10.00-17.00

Wszelkie szczegóły na temat imprezy oraz bilety będzie można uzyskać na oficjalnej stronie Meet Point’u w Warszawie.

fot. Games Clash Masters

Shared by Steemit//@hmura