Post thumbnail

Kacper „a83650” Kwieciński po raz drugi Mistrzem Polski w Hearthstone!

admin 12 listopada 2018

Kacper „a83650” Kwieciński po raz kolejny udowadnia, że na polskim podwórku nie ma sobie równych. Reprezentant Illuminar Gaming w wielkim finale 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski w Hearthstone pokonał Tuttka, tym samym broniąc swojego tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed rokiem.

Trzeba jednak przyznać, że a83650 nie miał łatwego zadania w tym sezonie. Od początku reprezentant Illuminar Gaming borykał się z wieloma problemami, jak w fazie ćwierćfinałowej, gdzie toczył niezwykle zaciętą walkę z Mistrzwujem. Koniec-końców to a83650 wyszedł zwycięsko, wspinając się na wyżyny swoich umiejętności i pokonując swojego rywala 3:2.

Znacznie łatwiej było w półfinale, gdzie rywalem a83650 był BlaZZejOS, który w ćwierćfinale po ostrej i zażartej walce wygrał 3:2 z Bloodlipsem. Z kolei w spotkaniu z Mistrzem Polski BlaZZejOS miał spore kłopoty, w większości sytuacji, to właśnie Kwieciński dyktował warunki, niszcząc rywala raz po razie, ostatecznie wygrywając 3:1.

Natomiast w wielkim finale rywalem a83650 był wspomniany wcześniej Tuttek, który w ćwierćfinale pokonał Luckena 3:1, a następnie kompletnie zmiażdżył Xeno w półfinale, wygrywając 3:0. Niestety pomimo tych sukcesów we wcześniejszych etapach, jego dyspozycja w finale nie była najlepsza.

Kwieciński od początku dominował to starcie, prezentując znacznie lepsze i bardziej przemyślne zagrania. Te sprawiały, że wielokrotnie Tuttek wpadał w kłopoty, co kończyło się jego unicestwieniem. Wyjątkiem byłą tylko jedna z tur, gdzie Tuttek był w stanie ograć obrońcę tytułu. Niestety było to za mało i ostatecznie to właśnie a83650 zwyciężył 3:1.

Za zdobycie pierwszego miejsca a83650 poza tytułem Mistrza Polski, otrzymał również 10 tysięcy złotych nagrody głównej. Zdobywca drugiego miejsca – Tuttek otrzymał 4 tysiące złotych, a zdobywcy 3-4. miejsca, czyli Xeno i BlaZZejOS otrzymali po 2 tysiące złotych.

fot. Illuminar Gaming