Post thumbnail

Kolejne wielkie turnieje padły łupem pandemii koronawirusa! Overwatch League i Dota 2 Major odwołane

Dawid Modzelewski 12 marca 2020

Pandemia koronawirusa demoluje Europę! Z powodu rosnącej liczby zakażeń odwołano dziś 2 wielkie turnieje e-sportowe: Overwatch League i Major Doty 2!

Już w środę wieczorem decyzję o odwołaniu nadchodzącego eventu podjęli organizatorzy Overwatch League.

Turnieje e-sportowe odwołano m.in w Paryżu, Los Angeles, Madrycie, Berlinie oraz Londynie.

W oświadczeniu napisano:

Obecnie pracujemy ramię w ramię z zespołami, by rozegrać wszystkie spotkania w terminie jak najbardziej zbliżonym do obecnego terminarza, gdy stanie się to wykonalne z uwagi na bezpieczeństwo i logistykę. Rozważamy wiele możliwości, które daje esport, by wszystkie drużyny mogły powrócić do robienia tego, w czym są najlepsze.

Wczoraj rano otrzymaliśmy niepokojący komunikat o tym, że ESL przełożyło nadchodzącego Majora w Dotę 2 na inny termin. Event miał się odbyć w Los Angeles, w której udział miął wziąć m.in. Michał „Nisha” Jankowski.

ESL napisało w ogłoszeniu:

Byliśmy niezwykle podekscytowani tym, że po raz pierwszy możemy zorganizować Majora w Los Angeles, ale bezpieczeństwo i samopoczucie naszych graczy, trenerów, partnerów i pracowników ESL jest najważniejsze. Zamierzamy wspólnie z Valve blisko współpracować w celu znalezienia nowego miejsca i terminu dla Majora.

ESL mocno cierpi z powodu pandemii wirusa. Niedawno odwołali IEM w Katowicach, który miał być największą imprezą tego roku w Polsce. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że gigant e-sportowy anuluje kolejne wielkie eventy.

 

Fot. Valve