Post thumbnail

Kolejny Polski zespół wkracza na profesjonalną scenę. DeftFox zatrudnia męską dywizję CS:GO!

Michał Niekurzak 21 lipca 2020

Niemiecka organizacja DeftFox na pewno nie jest anonimowa dla fanów kobiecej sceny CS:GO, tym razem jednak w barwach lisów zobaczymy męską dywizję.

Z dniem dzisiejszym DeftFox oficjalnie ogłosiło swój nowy zespół CS:GO, tym razem jest to męska sekcja a w niej aż pięciu Polaków. W zespole znaleźli się byli zawodnicy Infernal e-Sports, którzy w tym sezonie wywalczyli awans do ESEA Intermediate, ulegając akademii znanej z czasów CS 1.6 drużyny Moscow Five. Sezon zasadniczy zakończyli natomiast na 58 pozycji z bilansem 12-4.

W zespole znaleźli się Maciej „kaszak” Kaszucki, najpopularniejszy zawodnik województwa warmińsko-mazurskiego w 2019. W plebiscycie pokonał między innymi Karola „repo” Cybulskiego oraz Pawła „czekolad” Szczepanika. Obok kaszaka zobaczymy również Kamila „czaaje” Wojciechowskiego, finalistę projektu Pride Talent Academy. Kolejnym elementem układanki jest Szymon „sk1tt” Rogoziński, którego można kojarzyć z gry PGS Challenger. Czwarty w kolei jest Filip „fylli” Wrona mający na koncie sporo występów na lokalnych lanach. Ostatnim, a zarazem najświeższym zawodnikiem,  ponieważ w zespole pojawił się niedawno, jest zaledwie 16-letnim Patryk „ezox” Topolnicki.

Polacy są już pewni występu na Krakowskim lanie Gaming Kickstart z pulą wynoszącą aż 15.000 złotych. Zobaczyć ich w akcji będziemy mogli już w ten weekend.

Obecnie skład DeftFox wygląda następująco:

Filip „fylli” Wrona
Kamil „czaaje” Wojciechowski
Maciej „kaszak” Kaszucki
Szymon „sk1tt” Rogoziński
Patryk „ezox” Topolnicki