Post thumbnail

Kto z jakiego regionu? Podsumowanie kwalifikacji do Minora IEM Katowice

admin 14 grudnia 2018

Za nami ostatnie zamknięte kwalifikacje do europejskiego Minora, który poprzedzi Majora IEM Katwoice 2019. Kwalifikacje zostały rozegrane w czterech regionach świata, z których 30 zespołów zapewniło sobie szansę awansu na katowickiego Majora.

Na pewno spora część polskich kibiców wciąż ubolewa nad faktem, że takiej szansy nie wywaliczyli polscy zawodnicy. Przypomnijmy, że Virtus.pro, Team Kinguin, MIKSTURA oraz X-Kom Team polegli w fazie kwalifikacji i nie zdołali uplasować się na ośmiu pozycjach, które zapewniały awans na Minora.

Przechodzimy do konkretów – spośród europejskich formacji zboaczymy nastepujące zespoły – North, OpTic Gaming, ENCE eSports, Valiance, Windigo, mousesports, ex-Space Soldiers oraz Team Vitality.

Z kolei jeżeli chodzi o region Ameryki Północnej, to tutaj doszło do małej sensacji i nie zobaczymy fawortów, czyli Rogue oraz Ghost Gaming. Zamiast dwóch wspomnianych formacji zobaczymy Envy, FURIA, Imperial, INTZ, NRG oraz eUnited.

Natomiast jeżeli chodzi o region CIS, to tutaj bez niespodzianek – AVANGAR, Gambit, Syman, UnderPressure, Nemiga, Winstrike, Spirit, Pro100. W przypadku Azji – CyberZen, ViCi, Grayhound, exDT, GOSU, Renegades, MVP PK, Beyond.

Warto podkreślić, że ostatecznie tylko dwie formację z każdego regionu zapewnią sobie udział podczas Majora w Katowicach. Pozostałe formacje będa musiały obejść się smakiem. Przypomnijmy, że IEM Katowice odbędzie się między 21 lutego, a 3 marca 2019 roku. Pula nagród imprezy wyniesie ponad milion dolarów.

fot. Materiały Prasowe – ESL/Intel