Post thumbnail

Wczoraj zakończyły się zmagania w ramach wiosennej kolejki League of Legends Korea Championship. Do samego końca nie wiadomo były, które drużyny zmuszone będą do walki w barażach, bo pod kreską było Gen.G, Afreeca Freecs oraz kt Rolster. Ostatecznie to dwie pierwsze drużyny zdołały się uratować, unikając baraży.

Zdecydowanie największym zaskoczeniem i rozczarowaniem tego sezonu jest forma kt Rolster. Formacja ta w minionym sezonie letnim była w stanie wywalczyć mistrzostwo, deklasując wszystkie inne drużyny. Niestety w tym roku podopieczni Oha „ZanDarCa” Chang-jonga zajęli przedostatnie, dziewiąte miejsce mając na swoim koncie cztery zwycięstwa i czternaście porażek.

Równie słabo zaprezentowało się Gen.G, które w sezonie letnim zajęło czwarte miejsce w fazie zasadniczej i piąte w fazie pucharowej. Teraz jednak Gen.G uplasowało się dopiero na siódmej pozycji, kończąc z pięcioma zwycięstwami i trzynastoma porażkami. Identycznie sytuacja ma się w przypadku Afreeca Freecs, które w poprzednim roku zajęło trzecie miejsce w fazie pucharowej, a teraz znalazło się na ósmej pozycji z identycznym stosunkiem zwycięstw i porażek co Gen.G.

Jeżeli chodzi o górną część tabeli, to tutaj triumf odnieśli zawodnicy Griffin, który wywalczyli pierwsze miejsce, notując piętnaście zwycięstw i trzy porażki. Nieco gorszy rezultat, jednak i tak pozytywny zanotowali zawodnicy SK Telecom T1, którzy wygrali czternaście spotkań, a przegrali cztery. Na najniższym stopniu podium znaleźli się gracze KING-ZONE DragonX z trzynastoma zwycięstwami i pięcioma porażkami.

Poniżej wyniki fazy zasadniczej:

  1. Griffin 15-3play-off
  2. SK Telecom T1 14-4 play-off
  3. KING-ZONE DragonX 13-5play-off
  4. SANDBOX Gaming 13-5play-off
  5. Damwon Gaming 11-7play-off
  6. Hanwaha Life Esports 9-9
  7. Gen.G 5-13
  8. Afreeca Freecs 5-13
  9. kt Rolster 4-14  – Baraże
  10. Jin Air Greenwings 1-17 – Baraże

fot. LCK/Riot Games