Post thumbnail

ANALIZA MECZU FNATIC-MISFITS z dnia 17.07.2020r. 

Zagrywki fnatic i comeback tracąc 9k złota jest idealnym przykładem że nie warto się poddawać i grać do końca. Drugi raz w całym sezonie LEC mogliśmy zobaczyć nietypowego picka Kha’zixa który w rękach SELFMADE’A był użyty jako przynęta która próbuje spowalniać i baitować przeciwnika w walkach. To idealnie też udowadnia że sama postać może być nie tylko używana do stylu Agresywnego w grze ale również ma potencjał w powolnym oczekiwaniu na Late game. Powtórka meczu – https://www.youtube.com/watch?v=0tSsn…

Skład Fnatic kto nie oglądał prezentował się następująco:

Bwipo – Cho’Gath ( Glacial, Build pod ap)

Selfmade – Kha’zix ( Electrocute, Lethality dmg)

Nemesis – Orianna ( Phase rush, Magic pen build)

Rekkles – Senna ( Glacial, Late game build z infinitą)

Hylissang – Braum ( Guardian, Supportowe przedmioty)

 

Skupie się głównie na tej rozgrywce ponieważ różni się ona wieloma czynnikami . M.in stylem w tym odkryciem nowej taktyki jakim jest powracający do mety Kha’Zix ze względu na buffy na dmg. Jest to też również przykład odpowiednio dopasowanych do siebie taktyk, postaci czy też konkretnego wygrywania gry w danym etapie.

Taktyka FNATIC: Głównym zamysłem Fnatic była dominacja późnego etapu gry. Dlatego w wyborze bohaterów zbanowali oni postacie skupiające się na tym etapie (Ezreal,Gankplank,Volibear,Fiddlestick). Nie dążyli oni do walk drużynowych- jedynie próbowali wyłapywać przeciwnika w otwartych strefach jak np. Midlane, dragon pitt co było słusznym posunięciem. Pomimo słabego Early oraz Medium game (m.in Cho’gath 0/4 na fazie lanowej) oraz przegraniu 4 smoków + Nashora dążyli do tego by nie szukać walk drużynowych stackując się jednoczęsnie do late game’a aby Senna, Orianna posiadały przedmioty. Po dużym błędzie ze strony Missfits Fnatic odebrało kilka Shutdownów, dzięki temu powrócili do gry zyskując przy tym eldera oraz Nashora co był prawdziwym gwoździem do trumny dl przeciwnika.

Combosy czy synergie na które warto zwrócić uwagę:

– Kha’zix engage za pomocą R,E + R orianny . W tym przypadku Kha’zix jest postacią wchodzącą jako pierwsza w walkę baitując przeciwnika. W tym momecie gdy przeciwnicy chcą skupić swoją uwagę na przeciwnym junglerze Orianna R’kuje i wysadza wszystkic. – Wiele Podrzuceń, elementów CC dzięki czemu drużyna może być dostosowana do wielu bohaterów. ( Cho’gath podrzucenie+silence, orianna r, Braum pasywa+R, Senna root)

– Senna+braum na bocie – Obydwaj bohaterowie nie są wstanie paść samemu na aleji lecz również nie zdominują szybko przeciwnika ponieważ ich dmg nie jest ultra silny w early. Fajna kompozycja bottomu licząca na „late”.

– Cho’gath – Postać którą można grać na wiele możliwych sposobów. Może być on totalnym tankiem, denerwującym ap bohaterem lub głównym źródłem obrażeń w zespole. Plusem tego bohatera jest też eliminacja smoków za pomocą Rki. Nieważne jaki zawodowy jungler byłby w przeciwnym teamie nie da się skontrować obrażeń ze strony Rki Cho’gatha.