Post thumbnail

Lista nowości w FIFA 21. Co tym razem przygotuje dla nas EA?

Michał Budzich 27 lipca 2020

Od kilku tygodni EA Sports zasypuje nas nowinkami dot. FIFY 21. W ostatnim czasie światło dziennie ujrzał również trailer gry. Zebraliśmy najciekawsze, do tej pory, zaprezentowane zmiany, które mają się pojawić w grze FIFA 21.

Gameplay

Zacznijmy od nieodłącznego elementu gry, czyli gameplay. Niemalże co roku EA zasypuje nas nowościami. Nowy sposób wykonywania rzutów wolnych, czy karnych, nowy system odbioru piłki i inne duperele. Jak się później okazywało, zazwyczaj z dużej chmury spadał mały deszcz. Jak będzie tym razem?

  •  Charakterystyczne ustawianie się zawodników na boisku w zależności od ich inklinacji.
  • „Kreatywny” ruch do piłki oraz konstruowanie akcji w zupełnie nowej odsłonie.
  •  Nowy system dryblingu zakładający dużo szybszy ruch piłki przy nodze. Poza tym mamy mieć nad nim większą kontrolę.

Ultimate Team

Czas na to, co tygryski lubią najbardziej – Ultimate Team. Nie trzeba być wielkim znawcą kopanki od EA, by wiedzieć, że FUT jest głównym trybem w grze. Nie ma się co dziwić, gra w niego najwięcej osób, a do tego EA na nim zarabia, dzięki mikrotransakcjom.

  • Tryb współpracy. Razem ze znajomym będzie można wspólnie rywalizować w Division Rivals oraz Squad Battles. Współpraca będzie dostępna również w trybie Volta.
  • Połączenie rynków starej i nowej generacji. PlayStation 4 z PlayStation 5 oraz Xbox One z Xbox Series X.
  • Możliwość personalizowania klubu. Rozumiemy przez to tworzenie własnego herbu. Możliwe również projektowanie strojów.
  • Poznaliśmy również pierwszą nową ikonę, jest nim Eric Cantona

Kariera

Tryb, który ma ogromny potencjał. Mimo to EA go olewa na rzecz wspomnianego wcześniej FUT’a. Tym razem znajdziemy tutaj „nowość”, która była już obecna kilkanaście (!) lat temu, czyli możliwość ingerencji w mecz w trakcie symulacji.

  • Nowy panel symulacji meczu, m.in. możliwość przeprowadzania zmian oraz rozpoczęcie meczu w trakcie jego trwania.
  • Wypożyczenia z opcją lub koniecznością wykupu piłkarza.
  • Nowe opcje treningu oraz rozwoju zawodnika.

Ikony

Według informacji przewijających się w internecie, w najnowszej edycji gry pojawi się łącznie 100 ikon. Poznaliśmy pierwszą nową ikonę, którą jest karta Erica Cantony. Poza Francuzem znajdzie się jeszcze 11 nowych legend futbolu.

Data premiery

W tym roku data premiery gry została nieco opóźniona i jest zaplanowana na 9 października 2020 roku. Gra trafi na PC oraz dwie generacje konsol: PS4, Xbox One i Switch oraz PS5 i Xbox Series X.