Post thumbnail

Mamy już zespoły w fazie pucharowej azjatyckiego Minora

admin 22 stycznia 2019

Australijskie Renegades oraz koreańskie MVP PK to dwa zespoły mogące cieszyć się pewnością udziału w fazie pucharowej azjatyckiego Minora, który ma miejsce w Katowicach. Obie drużyny były zmuszone do potyczek z ekipami że swoich krajowych podwórek.

Pierwszą ekipą, która otrzymała przywilej udziału w fazie pucharowej jest MVP PK, które pokonało swoich rodaków, górując nad nimi w dwóch mapach, którymi był MIrage oraz Nuke. Na tej pierwszej mapie mogliśmy być świadkami naprawdę wyrównanego i zaciętego pojedynku. Żeby przesądzić o zwycięzcycy potrzeba było 30 rund. Dopiero wtedy było można rozstrzygnąć wyższość zespołu Keuna-Chula „solo” Manga. Na wybranym przez triumfatorów Nuke'u nie można było mówić o jakiejkolwiek zaciętości, ponieważ MVP PK nie dopuściło swoich rywali do słowa i to oni przez całą mapę rządzili na serwerze. Spotkanie zostało zakończone wynikiem 2:0 (Mirage – 16:14; Nuke – 16:5).
 
Spotkanie Renegades z Grayhound Gaming było wręcz przepełnione niesamowitymi emocjami. Albowiem w obu mapach drużyny szły dosłownie łeb w łeb. Pierwszą mapą był Cache, który przy dozie szczęścia, zgrania i doświadczenia zwyciężyła ekipa Seana „Gratisfactiona” Kaiwaia wynikiem 16:14. Natomiast Mirage, który był druga mapa w odróżnieniu od Cache nie zakończył się w standardowo przewidzianym czasie gry, ponieważ po niespodziewanym comebacku w wykonaniu Grayhound Gaming z wyniku 12:3 po zakończeniu pierwszej połowy, doprowadzili oni do 15:15 i tym samym do dogrywki. To ona wyłoniła zwycięzcę w postaci Renegades kończąc mapę balansem 19:17, a spotkanie 2:0.
 
Już jutro (23 stycznia) będziemy mogli obejrzeć spotkanie Beyonce eSports z ViCi Gaming oraz Aequus Club z CyberZen – jedna i druga potyczka rozpocznie się o godzinie 10:00.
 
fot. hltv.org