Post thumbnail

MVP ESL One Birmingham odjedzie najnowszym Mercedesem!

admin 18 maja 2018

ESL One Birmingham 2018 zbliża się wielkimi krokami, dlatego też z tej okazji ESL — organizator imprezy ogłosił, że już po raz trzeci MVP całego turnieju otrzyma… najnowszego Mercedesa, bo ponownie Niemiecki producent został oficjalnym partnerem serii ESL One.

Przypomnijmy, że w czasie ESL One Hamburg 2017, Mercedes po raz pierwszy został partnerem ESL i przygotował na potrzeby turnieju samochód, który miał otrzymać MVP całego turnieju. Ostatecznie zwycięstwo w turnieju zapewniła sobie Rosyjska drużyna – Virtus.pro.

Tym samym MVP całego turnieju został kapitan wyżej wymienionej formacji – Alexei „Solo” Berezin, który okazał się niepowstrzymany w czasie turnieju, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo. Tym samym Rosjanin do domu odjechał wartym ponad 50 tysięcy euro, nowym Mercedesem.

 

Źródło: ESL

Kilka miesięcy później Mercedes ponownie został sponsorem ESL, tym razem przy okazji ESL One Katowice, gdzie o tytuł mistrzostwki walczyły czołowe zespoły z profesjonalnej sceny Dota 2. Bez większych zaskoczeń triumfatorem turnieju zostało… Virtus.Pro.

Jednak tym razem MVP turnieju nie został wcześniej wspomniany kapitan drużyny, a jeden z zawodników Vladimir „RodjER” Nikogosyan. Była to całkowicie słuszna decyzja, bo RodjER w czasie katowickiego turnieju zaprezentował się z rewelacyjnej strony, szczególnie w czasie finałowego spotkania z ViCi Gaming.

 

Źródło: ESL

ESL One Birmingham odbędzie się między 23, a 27 maja, gdzie powalczy 12 zespołów o pulę nagród wynoszącą milion dolarów. Warto również wspomnieć, że będzie to pierwszy Major w Dota 2, który odbędzie się w Wielkiej Brytanii.