Post thumbnail

Nagrody dla najlepszych rozdane. Gala Polish Esports Awards za nami!

Michał Niekurzak 24 lutego 2020

Kości zostały rzu… Puchary zostały rozdane. Zobacz do kogo trafiły !

Tytułem odkrycia roku został mianowany Mateusz „Czajek” Czajka, zaledwie 16-letni zawodnik devils.one, który miejsce w szeregach diabłów znalazł dzięki projektowi scouting grounds. Najmłodszy zwycięzca Ultraligi, oraz mistrz jednego z przystanków Polskiej Ligi Esportowej.

W gronie nominowanych do tytułu trenera roku znalazło się aż trzech Adrianów, jednak ta nagroda powędrowała do Adriana „Hatchy’ego” Widery. W 2019 roku pełnił role szkoleniowca devils.one, odpowiedzialny był za zespół League of Legends, który poprowadził do 2 miejsca w pierwszym sezonie ultraligi, a w drugiej edycji do zwycięstwa. Jak mówi sam Adrian sukces zawdzięcza psycholożce Natalii Koperskiej, z która współpracuje już parę lat.

Najlepszym turniejem roku 2019 roku został Intel Extremes Masters Katowice, co raczej nikogo nie dziwi. Katowice przez wielu nazywane stolicą esportu, co roku gości turniej od ESL, który stał się już kultowy dla środowiska esportowego.

Trofeum komentatora roku trafiło do rąk Macieja „Morgena” Żuchowskiego. Od wielu lat związany z ESL, 12 lat doświadczenia i nietuzinkowe porównania, to bez dwóch zdań opis pasujący do Morgena, wielkie gratulacje!

Osobowością roku został Jarosław „PashaBiceps” Jarząbkowski, tu pododnie jak w przypadku turnieju roku nie było wątpiliwości do kogo trafi puchar. Rozpoznawalny przez cały gamingowy świat i nie tylko, spokojnie można nazwać pashe ojcem polskiego esportu.

Organizacją roku, tutaj rywalizacja była największa, jednak to x-kom AGO zostało wybrane jako organizacja numer jeden w 2019 r. Za plecami jastrzębi znalazło się Illuminar Gaming, które okazało się gorsze, zaledwie o jeden punkt procentowy.

Na koniec zostawiono nagrodę najlepszego gracza roku, która trafiła do króla Polskiego League of Legends, a mowa tu o nikim innym jak Marcinie „Jankosie” Jankowskim. Zwany Robertem Lewandowskim esportu, wicemistrz świata i zdecydowanie najbardziej rozpoznawalny polski zawodnik ligi legend. Gratulacje dla Jankosa, który drugi raz z rzędu został mianowany najlepszym Polskim esportowcem.

fot. PEA