Post thumbnail

Jeszcze niedługi czas wstecz informowaliśmy o odsunięciu Daniela “mertza” Mertza na ławkę rezerwowych, a już możemy poinformować o tym kto zastąpi byłego snipera Heroic. Nowym nabytkiem fińskiej formacji jest Niels Christian “NaToSaphiX” Sillassen.

22-latek w swojej historii nie reprezentował zbyt wielu znanych drużyn, poza Sprout wraz z którym zatriumfował podczas ESL Meisterschaft: Summer 2018 oraz zdobył 3-4 miejsce w zimowej edycji tego samego turnieju, w którym wywalczył 1. miejsce.
Ciekawostką jest, że 22-letni sniper zastępujący Mertza jest całkiem znanym Counter-Strike'owym twórcą w serwisie YouTube oraz Twitch.

Sam zawodnik skomentował sprawę w następujący sposób: – “Od kilku miesięcy pozostawałem cierpliwy, ale nadszedł czas, by wrócić do gry. Znalazłem zespół, w którym chcę się zaangażować i mam nadzieję na długą, trwałą oraz udaną podróż z Heroic! Jestem naprawdę zaszczycony i wdzięczny za to, że Heroic – tak duża i potężna organizacja postanowiła wziąć mnie pod swoje skrzydła. Nie mogę doczekać się momentu w którym zostanę jednym z nich!”

blameF, czyli kapitan drużyny Heroic również dodał kilka słów: – “Podczas naszych poszukiwań nowego snipera, nasze myśli szybko spadły na Nielsa, ponieważ doświadczyliśmy grania z nim wcześniej i już wiemy, że jest on graczem, który nie tylko posiada świetnego umiejętności snajperskie, ale ogólnie jest dobrym graczem również w innych aspektach gry. Czekam na współpracę z nim i powitanie go w rodzince Heroic!”

Debiut NaToSaphiXa mogliśmy zobaczyć już podczas spotkania z HellRaisers w ramach turnieju ESL One Cologne 2019 Europe Closed Qualifer, która miało miejsce o godzinie 15:00. Kolejnym najbliżej zaplanowanym spotkaniem jest starcie z BIG w ramach ESL Pro League Season 9, które odbędzie się 21 maja o 22:00.

W zaistniałej sytuacji skład Heroic prezentuje się w następujący sposób:

  • Patrick „es3tag” Hansen
  • Adam „friberg” Friberg
  • Benjamin „blameF” Bremer
  • Niels Christian “NaToSaphiX” Sillassen
  • Martin „stavn” Lund – testy
  • Luis „peacemaker” Tadeu – szkoleniowiec
  • Daniel „mertz” Mertz – ławka rezerwowych

fot. Starladder