Intel Extreme Masters Katowice 2020 zdominowany przez Natus Vincere, które wygrywa w wielkim finale 3:0!

Wielki finał IEM‚u dobiegł końca, a zwyciężyło go NaVi, które w play-off’ach pokazało niesamowitą klasę nie przegrywając ani jednej mapy.

Spotkanie rozpoczęło się na mapie Nuke wybranej przez G2. Mapa jednostronna zwyciężona bez problemów przez Natus Vincere 16:4. W pierwszej połowie s1mple i spółka oddali tylko jeden punkt. Po zmianie stron G2 zdołało wygrać zaledwie trzy rundy ostatecznie przegrywając 4:16.

Drugą mapą wybraną przez NaVi był Dust 2. Tutaj mogliśmy oglądać wyrównane widowisko. W pewnym momencie na tablicy widniał wynik 13:8 jednak G2 zaczęło powrót i doprowadziło do remisu, jednak Natus Vincere obudziło się w porę i to oni ostatecznie zwyciężyli 16:13.

Trzecią i ostatnią mapą wielkiego finału IEM Katowice 2020 był Mirage. Mapa rozpoczęła się od wygranej rundy pistoletowej i znakomitego początku flamie‚go, który w pierwsze cztery rundy zdobył 12 zabójstw. Po pierwszej połowie mogliśmy zobaczyć wynik 14:1. Druga połowa to była tylko formalność w wykonaniu NaVi, które ostatecznie wygrało 16:2. W pierwszej połowie mapy Perfecto nie zginął ani raz, był nieśmiertelny.

IEM Katowice 2020 zakończony, a Natus Vincere zabiera ze sobą puchar i $250 000.