Post thumbnail

Neil_M opuszcza X-Kom po niespełna trzech tygodniach. Powód? Trener nie rozumiał graczy

admin 29 marca 2019

Niespełna trzy tygodnie temu X-Kom Team hucznie przywitało swojego nowego szkoleniowca – Neila „Neil_M” Murphyego, który na tym stanowisku zastąpił Adraina „IMD” Piepera. Nowy trener, który wywodził się z The Imperial miał wprowadzić polską drużynę na zupełnie nowy poziom.

Niestety ten plan się nie powiedzie, bo wczorajszym wieczorem organizacja poinformowała o… rozstaniu się z 29-letnim szkoleniowcem. Dokładniej rzecz ujmując, to sam Neil_M miał zaapelować o zakończenie współpracy, bo jak sam uznał, wolał to przerwać teraz, niż robić to dalej tylko dla pieniędzy. Na propozycję przystał zarząd formacji, który miał podobnie zdanie na ten temat.

Tym samym obowiązująca umowa została zerwana za porozumieniem stron. Co ciekawe, głównym powodem zakończenie współpracy miał być… problem z komunikacją – trener często nie rozumiał tego, co mówią zawodnicy. Sytuacja ta wydaje się dziwna, bo kilka tygodni temu przedstawiciele X-Kom Team zapewniali jednak, że komunikacja w jeżyku angielskim nie będzie problemem.

Na ten moment nie wiemy, kto zostanie nowym trenerem formacji. Obecnie wiadomo, że organizacja jest na wczesnym etapie poszukiwania nowego trenera, więc należy spodziewać się, że przez najbliższe tygodnie drużyna będzie musiała sobie radzić sama.

fot. X-Kom Team