10 milionów dolarów - tyle zarobił Ninja w 2018 roku!

R432464 1600x800cc

Tyler „Ninja” Blevins to bez cienia wątpliwości najpopularniejszy streamer na świecie, którego popularność wzbudza zainteresowanie nie tylko osób ze środowiska gamingu, ale także media mainstreamowe. Przy okazji końca roku 2018 na rozmowę z Ninja zdecydowała się amerykańska stacja CNN, której streamer wyjawił kilka „sekretów".

Okazuje się, że miniony rok był dla Ninjy niezwykle męczący, bo jak zaznaczył Blevins w jego pracy nie ma czasu na odpoczynek. Trzeba nieustannie streamować, aby nie zawieść swoich fanów, bo gdy to się stanie, to oni odejdą. Blevins dodał także, że w 2018 roku spędził przy produkcji Epic Games (Fortnite) ponad cztery tysiące godzin, streamując niekiedy po kilkanaście godzin dziennie, a swoje ostatnie wakacje miał osiem lat temu.

W czasie wywiadu dla CNN Ninja postanowił także wspomnieć o swoich zarobkach. Amerykanin stwierdził, że w 2018 roku zarobił ok. 10 milionów dolarów, z czego ponad 70% ma pochodzić z samego Twitcha oraz YouTuba. Pozostała część jego zarobków to efekt współpracy z różnymi firmami, czy też udział w specjalnych wydarzeniach, jak to przy okazji nowego roku, kiedy to Ninja grał przez 12 godzin w Fortnite na... Times Square w Nowym Jorku.

Warto także wspomnieć, że sukces Ninjy to poniekąd zasługa jego żony, która wspiera swojego męża w jego pracy, a także jest jego menadżerką, co sprawia, że w zasadzie jest to rodzinny biznes.

fot. Benedict Evans

3 komentarzy

Mecze

 • Dota
  The Challenge Cup Season 3
  06:00
  iG Vitality
  vs
  MAX
  Cs
  ESL Pro League Season 9 China Closed Qualifier
  12:00
  5POWER
  vs
  Storm Rider
  Cs
  ESL Pro League
  Trwa
  AGO GAMING
  vs
  Team LDLC
  Sc
  Blazing Series May S1
  Trwa
  MacSed
  vs
  INnoVation
  Cs
  ESEA MDL Season 30 Europe
  22:00
  Movistar Riders
  vs
  Sprout

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki