16-letni zawodnik zmiażdżył dwójkę weteranów Starcraft II w czasie jednej z lig!

Reynor pic

Profesjonalna scena StarCraft II jest zdecydowanie jedną z najbardziej zamkniętych na świece. Większość młodych graczy niechętnie decyduje się na przygodę z tym niezwykle wymagającym RTS-em, a gdy już ktoś faktycznie się zdecyduje, to praktycznie zawsze czeka go zimny prysznic i brak perspektyw na dalszy rozwój.

Oczywiście są też wyjątki takie jak dla przykładu Riccardo „Reynor” Romiti, 16-letni profesjonalny graczy, który podczas jednej z najbardziej prestiżowych koreańskich lig GSL Code S, całkowicie zdeklasował dwójkę weteranów Starcraft II — Kima „Ryunga” Dong Wona, a także Kima „Classica” Doh Woona.

Classic to postać dobrze znana europejczykom, niejednokrotnie z tym wybitnym zawodnikiem mierzyli się nasi polscy gracze, tacy jak MaNa, Elazer czy Nerchio. Wyniki tych spotkań były różne, choć w zdecydowanej większość to właśnie Classic dominował, często będąc tym, który odsyłał naszych zawodników do domu.

Z kolei Ryung to odrobinę mniej znana postać w naszym regionie, choć także z nim mierzyli się wcześniej wspomniani Polacy. Ryung to jeden z czołowych koreańskich zawodników Starcraft II, podobnie jak Classic ma na swoim koncie wiele sukcesów, głównie w lokalnych ligach, które na świecie mają miano najbardziej profesjonalnych i wymagających.

Dlatego też ich klęska całkowicie zszokowała społeczność gry, która nie była w stanie uwierzyć, że tak młody i w zasadzie niedoświadczony zawodnik bez najmniejszych problemów zmiażdżył graczy takiego kalibru. Jedno jest pewne, porażka tych dwóch dżentelmenów świadczy o tym, że w Korei właśnie rozkwitł kolejny wielki talent, który w przeciągu najbliższych lat może całkowicie zdominować scenę Starcrafta II.

Artykuł traktujcie jako ciekawostkę.

0 komentarzy

Mecze

 • Leagueoflegends
  2018 North America Academy League Summer
  Trwa
  Cloud9 Academy
  vs
  Echo Fox Academy
  Cs
  Eleague
  Trwa
  Vega Squadron
  vs
  Renegades
  Cs
  ESEA MDL Season 28 North America
  04:40
  Vision
  vs
  FYB
  Cs
  ESEA MDL Season 28 North America
  04:40
  Forty Six and 2
  vs
  Really Old People
  Cs
  WESG
  05:45
  EMC
  vs
  Recca

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki