16-letni zawodnik zmiażdżył dwójkę weteranów Starcraft II w czasie jednej z lig!

Reynor pic

Profesjonalna scena StarCraft II jest zdecydowanie jedną z najbardziej zamkniętych na świece. Większość młodych graczy niechętnie decyduje się na przygodę z tym niezwykle wymagającym RTS-em, a gdy już ktoś faktycznie się zdecyduje, to praktycznie zawsze czeka go zimny prysznic i brak perspektyw na dalszy rozwój.

Oczywiście są też wyjątki takie jak dla przykładu Riccardo „Reynor” Romiti, 16-letni profesjonalny graczy, który podczas jednej z najbardziej prestiżowych koreańskich lig GSL Code S, całkowicie zdeklasował dwójkę weteranów Starcraft II — Kima „Ryunga” Dong Wona, a także Kima „Classica” Doh Woona.

Classic to postać dobrze znana europejczykom, niejednokrotnie z tym wybitnym zawodnikiem mierzyli się nasi polscy gracze, tacy jak MaNa, Elazer czy Nerchio. Wyniki tych spotkań były różne, choć w zdecydowanej większość to właśnie Classic dominował, często będąc tym, który odsyłał naszych zawodników do domu.

Z kolei Ryung to odrobinę mniej znana postać w naszym regionie, choć także z nim mierzyli się wcześniej wspomniani Polacy. Ryung to jeden z czołowych koreańskich zawodników Starcraft II, podobnie jak Classic ma na swoim koncie wiele sukcesów, głównie w lokalnych ligach, które na świecie mają miano najbardziej profesjonalnych i wymagających.

Dlatego też ich klęska całkowicie zszokowała społeczność gry, która nie była w stanie uwierzyć, że tak młody i w zasadzie niedoświadczony zawodnik bez najmniejszych problemów zmiażdżył graczy takiego kalibru. Jedno jest pewne, porażka tych dwóch dżentelmenów świadczy o tym, że w Korei właśnie rozkwitł kolejny wielki talent, który w przeciągu najbliższych lat może całkowicie zdominować scenę Starcrafta II.

Artykuł traktujcie jako ciekawostkę.

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  The Challenge Cup Season 3
  06:00
  iG Vitality
  vs
  MAX
  Cs
  ESL Pro League Season 9 China Closed Qualifier
  12:00
  5POWER
  vs
  Storm Rider
  Cs
  ESL Pro League
  Trwa
  AGO GAMING
  vs
  Team LDLC
  Sc
  Blazing Series May S1
  Trwa
  MacSed
  vs
  INnoVation
  Cs
  GG.BET Sydney Invitational
  19:15
  forZe
  vs
  Movistar Riders

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki