5 kolejka Ligi Akademickiej zaczyna się Wielkimi Derbami Śląska!

Tabasko last 1

Kolejny tydzień, a więc pora na dalsze zmagania w ramach Ligi Akademickiej. Co nas czeka tym razem?


Czwartek, 30.11.2017

Górnicy z Politechniki Śląskiej staną przeciwko Krasnoludom z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach! To będzie bardzo emocjonujące spotkanie, ponieważ obie drużyny mają dokładnie taki sam bilans zwycięstw do porażek, 1-1 i taki sam bilans wygranych i przegranych meczów 2-2. Zatem zwycięzca tego spotkania może liczyć na awans do fazy play-off z drugiego miejsca w grupie. Warunkiem tego scenariusza jest wygrana Tytanów z Politechniki Łódzkiej z Medykami z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Drugim meczem wieczoru będzie spotkanie Bachusików z Uniwersytetu Zielonogórskiego z Kryminologami z Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu. Obie drużyny nie mają już szans na awans do play-off, ale z pewnością będą zajadle walczyć o honorowe zwycięstwo w Lidze Akademickiej, ponieważ ich obecny bilans wynosi 0-2 i ex aequo zajmują ostatnie miejsce w tabeli.


Piątek, 01.12.2017

W drugim dniu piątej kolejki przygotowaliśmy specjalną niespodziankę dla fanów polskiej sceny e-sportowej League of Legends!  Gościnnie wystąpi w roli drugiego komentatora Wojciech „Tabasko” Kruza!

Dzień rozpoczyna się o 18:00, spotkaniem grupy C, w którym Lwy z Politechniki Gdańskiej zmierzą się z Golemami z Politechniki Warszawskiej i niespodziankom dla wszystkich fanów polskiej sceny e-sportowej League of Legends! Lwy chcąc wyjść z grupy muszą pokonać Golemy, wówczas mają gwarancje awansu, ponieważ nawet potencjalne zwycięstwo Koziołków nad AGHentami, nie pozwoli im na awans ze względu na bilans wygranych i przegranych meczów.

Co ciekawe, mamy tutaj również matematyczną możliwość, żeby Golemy weszły do play-off, ale żeby tak się stało, musiałby pokonać Lwy 2:0, a Koziołki musiałby przegrać z AGHentami. To spowodowałoby, że trzy teamy miałby tyle samo punktów i na poziomie bilansu wygranych i przegranych meczów, Golemy weszłyby z bilansem 4-4.

Drugim spotkaniem wieczoru będzie pojedynek Kwantowego Potencjału z Politechniki Rzeszowskiej i Ułanów z Uniwersytetu Łódzkiego. Grupa D ma najbardziej skomplikowaną sytuację i gdyby Ułani wygrali swój mecz 2:0, a Wilki z UW przegrały mecz z Inżynierami 0:2, to wyłonienie drugiego miejsca w grupie musiałoby sięgnąć 4 lub 5 szczebla weryfikacji!

Przy tej samej liczbie punktów, bilansie meczów i historycznych wynikach: Kwantowy Potencjał > Wilki > Ułani > Kwantowy Potencjał, musielibyśmy weryfikować bilans zabójstw i zgonów lub bilans zniszczonych i oddanych wież. Dlatego, Kwantowy Potencjał zrobi wszystko, aby wygrać, a wiemy już, że po ostatnim zwycięstwie nad Wilkami z UW, ich ambicje z pewnością sięgają dalej, niż faza grupowa.

Wszystkie mecze są streamowane i komentowane w czwartki i piątki od godziny 18:00 na kanale www.twitch.tv/ligaakademicka

0 komentarzy