5 kolejka Ligi Akademickiej zaczyna się Wielkimi Derbami Śląska!

Tabasko last 1

Kolejny tydzień, a więc pora na dalsze zmagania w ramach Ligi Akademickiej. Co nas czeka tym razem?


Czwartek, 30.11.2017

Górnicy z Politechniki Śląskiej staną przeciwko Krasnoludom z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach! To będzie bardzo emocjonujące spotkanie, ponieważ obie drużyny mają dokładnie taki sam bilans zwycięstw do porażek, 1-1 i taki sam bilans wygranych i przegranych meczów 2-2. Zatem zwycięzca tego spotkania może liczyć na awans do fazy play-off z drugiego miejsca w grupie. Warunkiem tego scenariusza jest wygrana Tytanów z Politechniki Łódzkiej z Medykami z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Drugim meczem wieczoru będzie spotkanie Bachusików z Uniwersytetu Zielonogórskiego z Kryminologami z Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu. Obie drużyny nie mają już szans na awans do play-off, ale z pewnością będą zajadle walczyć o honorowe zwycięstwo w Lidze Akademickiej, ponieważ ich obecny bilans wynosi 0-2 i ex aequo zajmują ostatnie miejsce w tabeli.


Piątek, 01.12.2017

W drugim dniu piątej kolejki przygotowaliśmy specjalną niespodziankę dla fanów polskiej sceny e-sportowej League of Legends!  Gościnnie wystąpi w roli drugiego komentatora Wojciech „Tabasko” Kruza!

Dzień rozpoczyna się o 18:00, spotkaniem grupy C, w którym Lwy z Politechniki Gdańskiej zmierzą się z Golemami z Politechniki Warszawskiej i niespodziankom dla wszystkich fanów polskiej sceny e-sportowej League of Legends! Lwy chcąc wyjść z grupy muszą pokonać Golemy, wówczas mają gwarancje awansu, ponieważ nawet potencjalne zwycięstwo Koziołków nad AGHentami, nie pozwoli im na awans ze względu na bilans wygranych i przegranych meczów.

Co ciekawe, mamy tutaj również matematyczną możliwość, żeby Golemy weszły do play-off, ale żeby tak się stało, musiałby pokonać Lwy 2:0, a Koziołki musiałby przegrać z AGHentami. To spowodowałoby, że trzy teamy miałby tyle samo punktów i na poziomie bilansu wygranych i przegranych meczów, Golemy weszłyby z bilansem 4-4.

Drugim spotkaniem wieczoru będzie pojedynek Kwantowego Potencjału z Politechniki Rzeszowskiej i Ułanów z Uniwersytetu Łódzkiego. Grupa D ma najbardziej skomplikowaną sytuację i gdyby Ułani wygrali swój mecz 2:0, a Wilki z UW przegrały mecz z Inżynierami 0:2, to wyłonienie drugiego miejsca w grupie musiałoby sięgnąć 4 lub 5 szczebla weryfikacji!

Przy tej samej liczbie punktów, bilansie meczów i historycznych wynikach: Kwantowy Potencjał > Wilki > Ułani > Kwantowy Potencjał, musielibyśmy weryfikować bilans zabójstw i zgonów lub bilans zniszczonych i oddanych wież. Dlatego, Kwantowy Potencjał zrobi wszystko, aby wygrać, a wiemy już, że po ostatnim zwycięstwie nad Wilkami z UW, ich ambicje z pewnością sięgają dalej, niż faza grupowa.

Wszystkie mecze są streamowane i komentowane w czwartki i piątki od godziny 18:00 na kanale www.twitch.tv/ligaakademicka

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  ESL
  Trwa
  aAa
  vs
  Vexed
  Cs
  Lootbet Cup
  Trwa
  Red Reserve
  vs
  Team Spirit
  Cs
  LOOT.BET Nations Elite Esports Cup
  Trwa
  GODSENT
  vs
  AGO GAMING
  Cs
  OMEN by HP ComicCon Bulgaria
  Trwa
  Squared
  vs
  proWince
  StarLadder ProSeries
  Trwa
  ShtanUdachi
  vs
  harleen

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki