5 kolejka Ligi Akademickiej zaczyna się Wielkimi Derbami Śląska!

Tabasko last 1

Kolejny tydzień, a więc pora na dalsze zmagania w ramach Ligi Akademickiej. Co nas czeka tym razem?


Czwartek, 30.11.2017

Górnicy z Politechniki Śląskiej staną przeciwko Krasnoludom z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach! To będzie bardzo emocjonujące spotkanie, ponieważ obie drużyny mają dokładnie taki sam bilans zwycięstw do porażek, 1-1 i taki sam bilans wygranych i przegranych meczów 2-2. Zatem zwycięzca tego spotkania może liczyć na awans do fazy play-off z drugiego miejsca w grupie. Warunkiem tego scenariusza jest wygrana Tytanów z Politechniki Łódzkiej z Medykami z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Drugim meczem wieczoru będzie spotkanie Bachusików z Uniwersytetu Zielonogórskiego z Kryminologami z Wyższej Szkoły Prawa we Wrocławiu. Obie drużyny nie mają już szans na awans do play-off, ale z pewnością będą zajadle walczyć o honorowe zwycięstwo w Lidze Akademickiej, ponieważ ich obecny bilans wynosi 0-2 i ex aequo zajmują ostatnie miejsce w tabeli.


Piątek, 01.12.2017

W drugim dniu piątej kolejki przygotowaliśmy specjalną niespodziankę dla fanów polskiej sceny e-sportowej League of Legends!  Gościnnie wystąpi w roli drugiego komentatora Wojciech „Tabasko” Kruza!

Dzień rozpoczyna się o 18:00, spotkaniem grupy C, w którym Lwy z Politechniki Gdańskiej zmierzą się z Golemami z Politechniki Warszawskiej i niespodziankom dla wszystkich fanów polskiej sceny e-sportowej League of Legends! Lwy chcąc wyjść z grupy muszą pokonać Golemy, wówczas mają gwarancje awansu, ponieważ nawet potencjalne zwycięstwo Koziołków nad AGHentami, nie pozwoli im na awans ze względu na bilans wygranych i przegranych meczów.

Co ciekawe, mamy tutaj również matematyczną możliwość, żeby Golemy weszły do play-off, ale żeby tak się stało, musiałby pokonać Lwy 2:0, a Koziołki musiałby przegrać z AGHentami. To spowodowałoby, że trzy teamy miałby tyle samo punktów i na poziomie bilansu wygranych i przegranych meczów, Golemy weszłyby z bilansem 4-4.

Drugim spotkaniem wieczoru będzie pojedynek Kwantowego Potencjału z Politechniki Rzeszowskiej i Ułanów z Uniwersytetu Łódzkiego. Grupa D ma najbardziej skomplikowaną sytuację i gdyby Ułani wygrali swój mecz 2:0, a Wilki z UW przegrały mecz z Inżynierami 0:2, to wyłonienie drugiego miejsca w grupie musiałoby sięgnąć 4 lub 5 szczebla weryfikacji!

Przy tej samej liczbie punktów, bilansie meczów i historycznych wynikach: Kwantowy Potencjał > Wilki > Ułani > Kwantowy Potencjał, musielibyśmy weryfikować bilans zabójstw i zgonów lub bilans zniszczonych i oddanych wież. Dlatego, Kwantowy Potencjał zrobi wszystko, aby wygrać, a wiemy już, że po ostatnim zwycięstwie nad Wilkami z UW, ich ambicje z pewnością sięgają dalej, niż faza grupowa.

Wszystkie mecze są streamowane i komentowane w czwartki i piątki od godziny 18:00 na kanale www.twitch.tv/ligaakademicka

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  Eleague
  Trwa
  Vega Squadron
  vs
  Renegades
  Leagueoflegends
  2018 North America Academy League Summer
  Trwa
  Cloud9 Academy
  vs
  Echo Fox Academy
  Cs
  ESEA MDL Season 28 North America
  Trwa
  Vision
  vs
  FYB
  Cs
  ESEA MDL Season 28 North America
  Trwa
  Forty Six and 2
  vs
  Really Old People
  Cs
  WESG
  05:45
  EMC
  vs
  Recca

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki