Post thumbnail

Actina PACT zwycięzcą LanTrek 2019 po starciu z SJ Gaming!

admin 3 marca 2019

Actina PACT zwyciężyła w finałowym meczu fińskiego turnieju LanTrek 2019 w starciu z SJ Gaming. Wystarczyły jedynie dwie mapy do wyłonienia zwycięzcy, którymi był Nuke oraz Inferno. Nagrodą za triumf w zawodach jest €10.000.

Na Nuke lepiej zaczął Actina PACT, ponieważ wraz z pistoletówką zgarnęli w sumie trzy rundy. Po małej wymianie rund, rywale zawodników znad Wisły zdobylo kolejno sześć rund pod rząd jednocześnie uzyskując przewagę nad drużyną Dawida “lunAtica” Cieślaka. Polacy do końca pierwszej połowy uzyskali jeszcze trzy rundy, kończąc inauguracyjną połowę z wynikiem 8:7 z przewagą dla SJ Gaming. Po zamianie stron kiedy mogliśmy zobaczyć naszych rodaków w defensywie, byliśmy świadkami prawdziwego pogromu ze strony Actina PACT. Pomimo, iż pistoletówka i pierwszy force wpadł na konto rywali, to Patryk “Sidney” Korab i spółka zaczęli dominować na mapie. Zdobyli kolejno serię 5, a następnie po jednej porażce czterech oczek pod rząd i przypisali inauguracyjną mapę na swoje konto z wynikiem 16:8.

Inferno bardzo dobre zaczęli gracze Actina PACT, którzy właściwie znów zdominowali swoich przeciwników. Wygrali pistoletówkę i dorzucili do niej cztery dodatkowe rundy. Na chwilę do słowa doszli Finowie, jednak uzyskali tylko trzy rundy. Patryk “Sidney” Korab i spółka doprowadzili do zwycięskiej serii kolejnych sześciu rund i dali zakończyć pierwszą połowę swoim rywalom z bilansem 11:4. Po zamianie stron zdobycie brakujących pięciu punktów było już tylko formalnością, zwłaszcza z kolejną pistoletówką przypisaną na swoje konto. Elias “Jamppi” Olkkonen i spółka próbowali jeszcze zmienić wynik meczu i nawet udało im się uzyskać kilka dodatkowych rund, jednak to było stanowczo za mało by mówić o jakimkolwiek comeback'u. Marzenia o zwycięstwie dziesięciu tysięcy euro i mistrzostwa LanTreka 2019 oddalały się od Finów z minuty na minutę, aż do momentu w którym to Polacy uzyskali kilka brakujących oczek. Mecz zakończył się wynikiem 16:8, a całe spotkanie 2:0.

Jest to pierwszy większy sukces odświeżonego składu Actina PACT, z którego mogą być rzeczywiście dumni, ponieważ w turnieju brały udział nienajgorsze drużyny, co więcej niektóre były nawet wyżej notowane od naszych rodaków. Liczymy, iż to dopiero początek sukcesów i PACT jeszcze pokaże się w tym roku od dobrej strony, gdyż miniony finał z SJ Gaming został zwyciężony w naprawdę niezłym stylu.