AGO Esports ogrywa Valiance i melduje się w półfinale WESG

Gruby ago epec18 730x380

AGO Esports po raz kolejny udowadnia, że nie bez powodu jest obecnie uznawane za najlepszy polski zespół CS:GO. Podopieczni Mikołaja „miNIr0xa” Michałkówa dziś nad ranem czasu polskiego pokonali Valiance 2:1, zapewniając sobie awans do półfinału WESG 2018.

Jastrzębie zmagania w play-offach rozpoczęły od rewelacyjnej gry przeciwko Team Ukraine, gdzie Furlan i spółka zwyciężyli 2:0. Tym samym AGO Esports zgarnęło awans do półfinału, gdzie dziś zmierzyli się z Valiance na mapach Train, Inferno oraz Dust2. Pierwsza mapa obfitowała w akcje, szczególnie w pierwszej połowie, gdzie koniec-końców AGO wygrało 9:6. Po zmianie stron rywal polaków zaczął odrabiać straty, odbierając polakom inicjatywę i ostatecznie wygrywając 10:4 (16:13).

Na Inferno Polacy ponownie zaczęli lepiej, dyktując warunki w pierwszej połowie, która zakończyła się sporą przewagą dla AGO 10:5. W drugiej połowie rywal nawiązał wyrównaną walkę, jednak tym razem ekipa znad Wisły nie dała sobie odebrać inicjatywy i ostatecznie wygrała 16:12 (6:7). Ostatnia mapa - Dust2 okazał się tylko formalnością, bo tutaj Furlan i spółka od początku do końca dominowali, gładko wygrywając 16:6.

Teraz AGO Esports czeka dzień przerwy - już 16 marca Polacy rozpoczną zmagania w półfinale, gdzie ich rywalem będzie Fnatic. Spotkanie to rozpocznie się o 8:45 czasu polskiego.

fot. ESL

0 komentarzy