AGO Esports Vs. Virtus.Pro, czyli polskie derby w finale kwalifikacji do WESG

Pasha 1

Szykują nam się prawdziwe polskie derby CS:GO. Okazuje się, że w wielkim finale polskich kwalifikacji do World Electronic Sports Games zmierzą się dwie, czołowe polskie ekipy - AGO Esports oraz Virtus.Pro.

Ekipa Jarosława „PashyBicepsa" Jarząbkowskiego w półfinale polskich eliminacji rozgromiło bez większego problemu Izako Boars, wygrywając 2:0 na mapach Cache (16:7), oraz Inferno (16:7). Tym samym najbardziej utytułowana polska formacja rehabilituje się względem ubiegłego roku i staje przed wielką szansą awansu na tę niezwykle prestiżową imprezę.

Z kolei AGO Esports zaprezentowało się równie dobrze w spotkaniu z X-Kom Team, gdzie GruBy i spółka wygrali 2:0, na mapach Train (16:11) oraz Cache (16:11). Zdecydowanie w ostatnim czasie forma AGO Esports zauważalnie wzrosło, co może sprawić, że finałowe starcie będzie niezwykle emocjonujące, a być może i sensacyjne pod względem wyniku.

Finał polskich kwalifikacji do WESG odbędzie się już jutro o godzinie 18:00. Zwycięzca tego spotkania zapewni sobie awans na światowe finały, które odbędą się w marcu 2019 roku. Docelowo w rozgrywkach weźmie udział 36 zespołów z całego świata, co czyni to wydarzenie jednym z największych w ostatnich latach. Całkowita pula nagród nadchodzącej edycji WESG wyniesie astronomiczne 5,5 miliona dolarów.

fot. DreamHack

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  ESL Pro League
  Trwa
  compLexity Gaming
  vs
  dignitas
  Dota
  Adrenalin Cyber League 2019
  Trwa
  Winstrike
  vs
  Vega Squadron
  Cs
  Copenhagen Games 2019
  Trwa
  Epsilon
  vs
  Movistar Riders
  Cs
  Copenhagen Games 2019 Female
  Trwa
  Crowns fe
  vs
  plan-B fe
  Dota
  2019 ESL One Mumbai
  Trwa
  TEAM TEAM
  vs
  TNC

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki