AGO Esports Vs. Virtus.Pro, czyli polskie derby w finale kwalifikacji do WESG

Pasha 1

Szykują nam się prawdziwe polskie derby CS:GO. Okazuje się, że w wielkim finale polskich kwalifikacji do World Electronic Sports Games zmierzą się dwie, czołowe polskie ekipy - AGO Esports oraz Virtus.Pro.

Ekipa Jarosława „PashyBicepsa" Jarząbkowskiego w półfinale polskich eliminacji rozgromiło bez większego problemu Izako Boars, wygrywając 2:0 na mapach Cache (16:7), oraz Inferno (16:7). Tym samym najbardziej utytułowana polska formacja rehabilituje się względem ubiegłego roku i staje przed wielką szansą awansu na tę niezwykle prestiżową imprezę.

Z kolei AGO Esports zaprezentowało się równie dobrze w spotkaniu z X-Kom Team, gdzie GruBy i spółka wygrali 2:0, na mapach Train (16:11) oraz Cache (16:11). Zdecydowanie w ostatnim czasie forma AGO Esports zauważalnie wzrosło, co może sprawić, że finałowe starcie będzie niezwykle emocjonujące, a być może i sensacyjne pod względem wyniku.

Finał polskich kwalifikacji do WESG odbędzie się już jutro o godzinie 18:00. Zwycięzca tego spotkania zapewni sobie awans na światowe finały, które odbędą się w marcu 2019 roku. Docelowo w rozgrywkach weźmie udział 36 zespołów z całego świata, co czyni to wydarzenie jednym z największych w ostatnich latach. Całkowita pula nagród nadchodzącej edycji WESG wyniesie astronomiczne 5,5 miliona dolarów.

fot. DreamHack

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  United Masters League
  Trwa
  expert
  vs
  AGO
  Cs
  Pixel.bet Brawl: Nordic vs. Europe
  17:00
  x-kom
  vs
  NoChance
  Cs
  United Masters League
  17:00
  3DMAX
  vs
  LDLC
  Leagueoflegends
  2019 LoL Twitch Rivals
  19:00
  Fortnite Flossers
  vs
  For Fun Feeders
  Leagueoflegends
  2019 LoL Twitch Rivals
  19:00
  EZ Clap
  vs
  Swaglord Mastermind Alpha Genius Champions of the

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki