Armia Korei Południowej zorganizowała... turniej w Overwatch!

Bez%c2%a0tytu%c5%82u

Korea Południowa to państwo, w którym eSport jest głęboko zakorzeniony w popkulturze. Kolejnym dowodem na to jest fakt, że sztab generalny armii Republiki Korei Południowej postanowił zorganizować… turniej w Overwatch. Dla nas może być to trochę nie typowe, jednak gdy przyjrzymy się sytuacji na półwyspie, wiele zaczyna się wyjaśniać.

W korei Południowej panuje obowiązkowa służba mundurowa. Każda młoda osoba musi przejść przez ten etap. Powoduje to, ze wielu utalentowanych graczy, czy zwyczajnie sympatyków produkcji Blizzarda, traci swoją szansę na rozwój ewentualnej kariery. Dlatego też naprzeciw temu wychodzi sztab generalny, decydując się na organizację takiego turnieju.

Turniej o wdzięcznej nazwie Overwatch Soldier 76 Tournament został zorganizowany wyłącznie dla poborowych z wojsk lądowych. Zwycięzcą tego turnieju została drużyna z 12 dywizji piechoty, natomiast drugą lokatę na podium zabezpieczyli żołnierze z 26 dywizji zmechanizowanej. Warto zaznaczyć, że przez cały turniej wszyscy występowali w służbowych mundurach, a całość była komentowana, przez znanych casterów StarCrafta czy League of Legends, którzy… także odbywają obowiązkową służbę.

Oczywiście, po zakończeniu zawodów na żołnierzy czekała jeszcze tradycyjna impreza – występ żeńskiego zespołu kpopowego. Nagranie z tego niecodziennego wydarzenia możecie obejrzeć TUTAJ.

1 komentarzy

Mecze

 • Dota
  WESG
  03:05
  Rock.Y
  vs
  Team Hellas
  Cs
  WESG
  03:05
  TeamOne
  vs
  Russia
  Dota
  WESG
  03:05
  paiN Gaming
  vs
  Russia
  WESG
  03:10
  Fujitora
  vs
  LUKER
  Sc
  WESG
  03:10
  Maru
  vs
  Dark

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki