Armia Korei Południowej zorganizowała... turniej w Overwatch!


12 dni temu
1547

Korea Południowa to państwo, w którym eSport jest głęboko zakorzeniony w popkulturze. Kolejnym dowodem na to jest fakt, że sztab generalny armii Republiki Korei Południowej postanowił zorganizować… turniej w Overwatch. Dla nas może być to trochę nie typowe, jednak gdy przyjrzymy się sytuacji na półwyspie, wiele zaczyna się wyjaśniać.

W korei Południowej panuje obowiązkowa służba mundurowa. Każda młoda osoba musi przejść przez ten etap. Powoduje to, ze wielu utalentowanych graczy, czy zwyczajnie sympatyków produkcji Blizzarda, traci swoją szansę na rozwój ewentualnej kariery. Dlatego też naprzeciw temu wychodzi sztab generalny, decydując się na organizację takiego turnieju.

Turniej o wdzięcznej nazwie Overwatch Soldier 76 Tournament został zorganizowany wyłącznie dla poborowych z wojsk lądowych. Zwycięzcą tego turnieju została drużyna z 12 dywizji piechoty, natomiast drugą lokatę na podium zabezpieczyli żołnierze z 26 dywizji zmechanizowanej. Warto zaznaczyć, że przez cały turniej wszyscy występowali w służbowych mundurach, a całość była komentowana, przez znanych casterów StarCrafta czy League of Legends, którzy… także odbywają obowiązkową służbę.

Oczywiście, po zakończeniu zawodów na żołnierzy czekała jeszcze tradycyjna impreza – występ żeńskiego zespołu kpopowego. Nagranie z tego niecodziennego wydarzenia możecie obejrzeć TUTAJ.

Komentarze 1