Armia Korei Południowej zorganizowała... turniej w Overwatch!

Bez%c2%a0tytu%c5%82u

Korea Południowa to państwo, w którym eSport jest głęboko zakorzeniony w popkulturze. Kolejnym dowodem na to jest fakt, że sztab generalny armii Republiki Korei Południowej postanowił zorganizować… turniej w Overwatch. Dla nas może być to trochę nie typowe, jednak gdy przyjrzymy się sytuacji na półwyspie, wiele zaczyna się wyjaśniać.

W korei Południowej panuje obowiązkowa służba mundurowa. Każda młoda osoba musi przejść przez ten etap. Powoduje to, ze wielu utalentowanych graczy, czy zwyczajnie sympatyków produkcji Blizzarda, traci swoją szansę na rozwój ewentualnej kariery. Dlatego też naprzeciw temu wychodzi sztab generalny, decydując się na organizację takiego turnieju.

Turniej o wdzięcznej nazwie Overwatch Soldier 76 Tournament został zorganizowany wyłącznie dla poborowych z wojsk lądowych. Zwycięzcą tego turnieju została drużyna z 12 dywizji piechoty, natomiast drugą lokatę na podium zabezpieczyli żołnierze z 26 dywizji zmechanizowanej. Warto zaznaczyć, że przez cały turniej wszyscy występowali w służbowych mundurach, a całość była komentowana, przez znanych casterów StarCrafta czy League of Legends, którzy… także odbywają obowiązkową służbę.

Oczywiście, po zakończeniu zawodów na żołnierzy czekała jeszcze tradycyjna impreza – występ żeńskiego zespołu kpopowego. Nagranie z tego niecodziennego wydarzenia możecie obejrzeć TUTAJ.

1 komentarzy

Mecze

 • Cs
  Eleague
  Trwa
  Vega Squadron
  vs
  Renegades
  Leagueoflegends
  2018 North America Academy League Summer
  Trwa
  Cloud9 Academy
  vs
  Echo Fox Academy
  Cs
  ESEA MDL Season 28 North America
  Trwa
  Vision
  vs
  FYB
  Cs
  ESEA MDL Season 28 North America
  Trwa
  Forty Six and 2
  vs
  Really Old People
  Cs
  WESG
  05:45
  EMC
  vs
  Recca

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki