Codewise Unicorns oraz HAVU Gaming zmierzyło się w ramach zawodów w Finlandii – LanTrek 2019. Stawką było być albo nie być w fazie play-offów zawodów, jednak nasi rodacy uporali z fińską drużyną HAVU Gaming. Co ciekawe wszystkie trzy rozegrane mapy zakończyły się z bilansem 16:14, jednak to Polacy zatriumfowali wynikiem 2:1.

Inauguracyjną mapą spotkania był Dust2, który rozpoczęła ekipa naszych rodaków, zwyciężając pistoletówkę oraz dokładając do tego rundę force. W kolejnych rundach chwilowo to HAVU Gaming przejęło inicjatywę zdobywając kolejno cztery rundy pod rząd, jednak po tym to Polacy znów wyszli na prowadzenie i zdołali zdobyć pięć oczek. Do końca pierwszej połowy mogliśmy już tylko oglądać drobną wymianę rund między drużynami i zanotować wynik przed zamianą stron – 9:6. W drugiej połowie Polacy rozpoczęli identycznie jak w pierwszej – zdobywając dwie rundy na początku, a w tym pistoletówkę, jednak później byliśmy świadkami efektownego comebacku ze strony HAVU Gaming, które kolejno zdobyło 8 rund pod rząd. Zawodnicy znad Wisły próbowali jeszcze raz uzyskać przewagę nad rywalami, zdobywając jeszcze dodatkowe trzy rundy, jednak to się nie udało i ostatecznie to Finowie zwyciężyli pierwszą mapę z pozostawiającym niedosyt wynikiem 16:14.

Drugą mapą było Inferno, które otworzyło HAVU Gaming, zwyciężając trzy pierwsze rundy, jednak Codewise Unicorns prędko się przebudziło zdobywając 4 rundy na swoje konto. Później to Skandynawowie przejęli głos na serwerze i oddali go już Polakom tylko na chwilę, by Ci mogli zdobyć jedynie jedną dodatkową rundę do swojej “kolekcji”. Pierwsza połowa zakończyła się z niekorzystnym dla Polaków wynikiem 10:5. Po zamianie stron, to znów Finowie zwyciężyli pistoletówkę, dokładając do tego jednego wygranego force. Po tym zawodnicy znad Wisły zaczęli odrabiać straty i w pewnym momencie doprowadzili do comeback'u, a nawet przewagi. Drużyna Szymona “Crityourface'a” Pluty zatriumfowała z wynikiem 16:14 i nadziejami na zdobycie kolejnej mapy.

Inauguracyjna połowa pierwszej mapy, pomimo przegranej pistoletówki zdecydowanie należała do Polaków, którzy w pewnym momencie zdominowali swoich przeciwników do tego stopnia, że zanotowaliśmy końcowy wynik pierwszej połowy 11:4. Zdawałoby się, że po zmianie stron zwycięstwo Polaków będzie już tylko formalnością i w tym spotkaniu są zdecydowanie lepsi od swoich fińskich rywali, jednak… Ci zdobywając kolejną pistoletówkę na swoje konto byli nie do zatrzymania. Leman i spółka mieli potężne problemy ze zdobyciem dwunastego oczka, a tymczasem rywale nie próżnowali i zmieniali wynik na niekorzyść naszych rodaków. Kiedy już wszystko wyglądało naprawdę groźne Polacy przełamali się i zaczęli zdobywać resztę potrzebnych punktów co w zasadzie powiodło się z pozytywnym skutkiem. Codewise Unicorns zwyciężyło 16:14, tym samym eliminując HAVU Gaming z LanTreka 2019.

Z całego meczu Jednorożce powinni wyciągnąć jeden bardzo ważny wniosek – koniecznie muszą popracować nad rundami pistoletowymi, ponieważ w starciu z fińskimi zawodnikami nie wychodziły im one najlepiej, a są to niemal najważniejsze rundy w grze.
Dziś kolejna część polskich zmagań. Ciekawym będzie pojedynek polskich derbów – PACT i Codewise Unicorns w ramach tychże zawodów, o godzinie 13:40.