Codewise Unicorns żegna się z turniejem Grand Hotshots

Codewise unicorns

To była szybka i bolesna przeprawa dla 'Jednorożców' w turnieju Grand Hotshots. Wpierw porażka po zaciętym pojedynku z Copenhagen Flames (13:16), następnie słaby pojedynek z forZe (8:16). Tym samym Codewise Unicorns dołącza do drugiej polskiej ekipy - PACT, która również nie odnotowała żadnego zwycięstwa w tym turnieju.

Choć pierwszy pojedynek 'Jednorożców' na mapie de_train z duńską formacją Copenhagen Flames mógł się podobać i mógł napawać optymizmem. To jednak druga potyczka z rosyjskim forZe pokazała widzom zupełnie inne oblicze polskiej drużyny. Spotkanie jak i te poprzednie, również odbyło się w systemie best of 1, a mapą tego pojedynku był de_mirage. Codewise Unicorns rozpoczynając po stronie atakującej zdołało wygrać rundę pistoletową i kolejną, by wyjść na dwupunktowe prowadzenie. Wtedy też zawodnikom forZe udało się na moment przełamać passę Polaków, by następnie znów oddać dwa punkty na korzyść 'Jednorożców'. Przy prowadzeniu 4:1, rosyjska formacja nieco się odnalazła na nowo w grze i skutecznie doprowadziła do wyrównania w tym spotkaniu (4:4). Wtedy to ponownie Falon i spółka przeprowadzili poprawne ataki dające punkty przewagi nad rywalami. Końcówka pierwszej części spotkania należała jednak do zawodników forZe, którzy odrabiając straty zdołali wysunąć się na minimalne prowadzenie 8:7.

Po zmianie stron zawodniwy Codewise Unicorns kompletnie pogubili się w grze i nie potrafili odczytywać intencji rywali. Doszczętnie wykorzystywała to rosyjska formacja, która punkt za punktem przybliżała się do zwycięstwa dającego szansę na pozostanie w turnieju. Przy rezultacie 12:7 dla forZe, Polacy zaledwie raz zdołali przełamać rywali i wyrwać im punkt. To było jednak zdecydowanie za mało, bo rozpędzeni zawodnicy drużyny przeciwnej skutecznie przeprowadzali kolejne ataki, co poskutkowało ich wygraną 16:8 w tym meczu.

Dla Codewise Unicorns jest to pożegnanie z turniejem, tak samo jak dla innej polskiej ekipy - PACT, która w poniedziałek przegrała swoje dwa spotkania. ForZe pozostaje w grze i czeka na swojego rywala, który zostanie wyłoniony z pojedynku 3DMAX vs Copenhagen Flames. Przegrany zmierzy się z rosyjską formacją o awans z grupy.

fot. Codewise Unicorns, VFXNEV

0 komentarzy