Czy pula nagród The International 8 będzie niższa niż przed rokiem?

106bd612b8

Już za niespełna dziesięć dni rozpocznie się największa i najbardziej prestiżowa impreza esportowa dla prfoesjonalnych graczy Dota 2 - The International 8. Niestety w tym roku impreza odbędzie się w okoliczności pewnego rodzaju rozczarowania, którego nie doświadczono w poprzednich latach.

Wstępnie, według szacunków szansę na przekroczenie ubiegłorocznej puli wynoszącej niespełna 25 milionów dolarów są bardzo niskie. W tym momencie na kilka dni przed rozpoczęciem całego wydarzenia zebrano „zaledwie” 23,849,671 dolarów.

Przypomnijmy, że jeszcze pół roku temu osoby związane z Valve przekonywały, że ten rok będzie wyjątkowy i po raz pierwszy w historii uda się przebić próg 30 milionów dolarów. Podobne zdanie mieli sami zawodnicy, którzy podkreślali, że liczą na to, że tegoroczne TI będzie rekordowe pod względem puli nagród.

Rzeczywistość okazała się jednak inna, na ten moment przebicie progu 30 milionów jest nierealne, obecnie wszyscy trzymają kciuki, aby pula nagród przebiła ubiegłoroczną, choć to także będzie bardzo trudnym zadaniem i jak wspomniałem wcześniej, nie ma na to za dużych szans.

Na różnego rodzaju forach dyskusyjnych o tematyce Dota 2 można przeczytać rozmowy, w których gracze zastanawiają się, co jest przyczyną tak niskiej puli nagród. W zasadzie nie musi być żadnego powodu — fakt, że Dota 2 po raz kolejny zebrała od samych graczy ponad 23 miliony dolarów, jest imponujący, niezależnie czy padnie kolejny rekord, czy też nie.

Część z osób zbyt łatwo uległa nadmiernemu optymizmowi i uwierzyła, że w przeciągu rok pojawi się na tyle nowych graczy, że będą oni w stanie „dozbierać” nieco ponad 6 milionów dolarów i po raz kolejny pokazać, że turnieje Dota 2 są najlepsze. Choć nie bójmy się tego powiedzieć, one zawsze były najlepsze i najbardziej profesjonalne. Dla większości firm zajmujących się organizacją imprez esportowych TI jest wzorem do naśladowania i pewnego rodzaju źródłem inspiracji. 

Tegoroczne The International odbędzie się między 20 a 25 sierpnia w Kanadyjskim Vancouver. W imprezie weźmie udział osiemnaście zespołów z całego świata, które powalczą o pulę nagród wynoszącą (miejmy nadzieję) 24 miliony dolarów.

fot. Dota2/Battle Pass

2 komentarzy