Dream League Season 8 podsumowanie ostatniego dnia

Dota2 s8

Ostatniego dnia zmagań w Szwecji  czekały nas dwa decydujące mecze oto kto zostanie zwycięzcą majora w Jönköping. W walce pozostały trzy drużyny Evil Geniuses, Team Secret oraz Team Liquid.

Finał przegranych

Team Liquid  — Evil Geniuses   2:0

Zapowiadało się na ciekawe starcie Evil Geniuses przechodząc przez drzewko przegranych nie potknęło się ani razu stąd widzowie byli pełni nadziei i oczekiwali przyzwoitej gry swoich podopiecznych. Rzeczywistość okazała się dla nich brutalna Team Liquid zdeklasował rywali w mgnieniu oka pierwsza mapa dawała promyk nadziei na odbudowanie się, ale po rozpoczęciu drugiej mapy w ciągu pięciu minut większość już wiedziała, że to będzie szybkie dwa zero. Mimo iż Evil Geniuses kończy na trzecim miejscu, nie mają się czego wstydzić, nie byli stawiani w roli faworytów, a mimo to osiągnęli bardzo dobry wynik, zgarniając 100,000 dolarów oraz 225 punktów kwalifikacyjnych.

Wielki finał

Team Secret  — Team Liquid   3:0

W przeciwieństwie do poprzedniego meczu wielki finał był bardzo emocjonujący brakowało jedynie wygranych map przez zespół Team Liquid. Team Secret świetnie weszło w pierwszą mapę co chwile wyłapując zawodnika zespołu przeciwnego dając przewagę 11 zabójstw do 2 w jedenastej minucie mimo ciągłego zdobywania coraz więcej ilości zabójstw Team Secret nie potrafil stworzyć przewagi dającą kontrole nad przeciwnikiem, sytuacja ta trwała przez zdecydowanie dłuższy okres pierwszej potyczki, w końcu to Team Liquid poczuł wiatr w żagle i dzięki wcześniejszemu zabiciu bohatera Kunka zniszczył górne baraki dającą przewagę. Przez kolejne minuty mecz stał się bardzo chaotyczny co tylko podniosło atmosferę Team Liquid w sześćdziesiątej szóstej minucie przepchnęło drugie baraki na środkowej alei wymuszając zarówno na sobie, jak i na rywalach wykupienie czasu na bohaterach. Niestety mimo przewagi w przepychaniu dwóch linii nie udało się wygrać spotkania, bitwa drużynowa została wygrana przez zespół Team Secret w siedemdziesiątej minucie i tak oto pierwsza mapa należała do Puppeya i jego spółki.

Początek drugiej mapy był bardziej wyrównany w porównaniu do pierwszej Team Liquid nie dawał się prosto wyłapywać jak w pierwszym meczu i to skutkowało praktycznie zawsze wymianą jeden za jednego. Bardzo ważną rolę w drużynie Team Secret odegrał Lone Druid, który wysyłał swojego niedźwiedzia na dolną, a następnie górną aleję niszcząc baraki zasięgowych stworków. To zdecydowanie doprowadziło Team Liquid do przegranej w walce o Roshana nie byli w stanie walczyć o niego i jednocześnie broniąc bazy, takim sposobem powędrowało drugie zwycięstwo na konto Team Secret.

Trzecia potyczka zakończyła się dość szybko z powodu szybko zdobytej przewagi przez Team Secret, rywale szybko zauważyli oddalające się zwycięstwo i zaczęli stosować bardzo ryzykowne metody wszystko albo nic, w większości walk drużynowych to się jednak nie udało. Takim oto przebiegiem Team Secret sięgnęło po pierwsze miejsce w Szwecji, zgarniając na swoje konto 500,000 dolarów oraz 750 punktów kwalifikacyjnych. Team Liquid za zdobycie drugiego miejsca otrzymało 200,000 dolarów i 450 punktów kwalifikacyjnych.

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  ESL
  Trwa
  aAa
  vs
  Vexed
  Cs
  Lootbet Cup
  Trwa
  Red Reserve
  vs
  Team Spirit
  Cs
  LOOT.BET Nations Elite Esports Cup
  Trwa
  GODSENT
  vs
  AGO GAMING
  Cs
  OMEN by HP ComicCon Bulgaria
  Trwa
  Squared
  vs
  proWince
  StarLadder ProSeries
  Trwa
  ShtanUdachi
  vs
  harleen

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki