Dream League Season 8 podsumowanie ostatniego dnia

Dota2 s8

Ostatniego dnia zmagań w Szwecji  czekały nas dwa decydujące mecze oto kto zostanie zwycięzcą majora w Jönköping. W walce pozostały trzy drużyny Evil Geniuses, Team Secret oraz Team Liquid.

Finał przegranych

Team Liquid  — Evil Geniuses   2:0

Zapowiadało się na ciekawe starcie Evil Geniuses przechodząc przez drzewko przegranych nie potknęło się ani razu stąd widzowie byli pełni nadziei i oczekiwali przyzwoitej gry swoich podopiecznych. Rzeczywistość okazała się dla nich brutalna Team Liquid zdeklasował rywali w mgnieniu oka pierwsza mapa dawała promyk nadziei na odbudowanie się, ale po rozpoczęciu drugiej mapy w ciągu pięciu minut większość już wiedziała, że to będzie szybkie dwa zero. Mimo iż Evil Geniuses kończy na trzecim miejscu, nie mają się czego wstydzić, nie byli stawiani w roli faworytów, a mimo to osiągnęli bardzo dobry wynik, zgarniając 100,000 dolarów oraz 225 punktów kwalifikacyjnych.

Wielki finał

Team Secret  — Team Liquid   3:0

W przeciwieństwie do poprzedniego meczu wielki finał był bardzo emocjonujący brakowało jedynie wygranych map przez zespół Team Liquid. Team Secret świetnie weszło w pierwszą mapę co chwile wyłapując zawodnika zespołu przeciwnego dając przewagę 11 zabójstw do 2 w jedenastej minucie mimo ciągłego zdobywania coraz więcej ilości zabójstw Team Secret nie potrafil stworzyć przewagi dającą kontrole nad przeciwnikiem, sytuacja ta trwała przez zdecydowanie dłuższy okres pierwszej potyczki, w końcu to Team Liquid poczuł wiatr w żagle i dzięki wcześniejszemu zabiciu bohatera Kunka zniszczył górne baraki dającą przewagę. Przez kolejne minuty mecz stał się bardzo chaotyczny co tylko podniosło atmosferę Team Liquid w sześćdziesiątej szóstej minucie przepchnęło drugie baraki na środkowej alei wymuszając zarówno na sobie, jak i na rywalach wykupienie czasu na bohaterach. Niestety mimo przewagi w przepychaniu dwóch linii nie udało się wygrać spotkania, bitwa drużynowa została wygrana przez zespół Team Secret w siedemdziesiątej minucie i tak oto pierwsza mapa należała do Puppeya i jego spółki.

Początek drugiej mapy był bardziej wyrównany w porównaniu do pierwszej Team Liquid nie dawał się prosto wyłapywać jak w pierwszym meczu i to skutkowało praktycznie zawsze wymianą jeden za jednego. Bardzo ważną rolę w drużynie Team Secret odegrał Lone Druid, który wysyłał swojego niedźwiedzia na dolną, a następnie górną aleję niszcząc baraki zasięgowych stworków. To zdecydowanie doprowadziło Team Liquid do przegranej w walce o Roshana nie byli w stanie walczyć o niego i jednocześnie broniąc bazy, takim sposobem powędrowało drugie zwycięstwo na konto Team Secret.

Trzecia potyczka zakończyła się dość szybko z powodu szybko zdobytej przewagi przez Team Secret, rywale szybko zauważyli oddalające się zwycięstwo i zaczęli stosować bardzo ryzykowne metody wszystko albo nic, w większości walk drużynowych to się jednak nie udało. Takim oto przebiegiem Team Secret sięgnęło po pierwsze miejsce w Szwecji, zgarniając na swoje konto 500,000 dolarów oraz 750 punktów kwalifikacyjnych. Team Liquid za zdobycie drugiego miejsca otrzymało 200,000 dolarów i 450 punktów kwalifikacyjnych.

0 komentarzy