Ewenement w świecie esportu. AGO Esports inwestuje w warszawski młodzieżowy klub piłkarski!

47357590 2327803704172971 6327454238326652928 n

Do tej pory standardem było, że kluby piłkarskie decydują się inwestować we własne dywizje esportowe lub finansowo wspierać istniejące organizacje, stając się tym samym ich sponsorem tytularnym. Z tego nurtu wyłamało się AGO Esports, które dziś poinformowało, że... zostało sponsorem młodzieżowego klubu piłkarskiego.

Do tej pory AGO Esports inwestowało wyłącznie w esport - organizacja pod swoim skrzydłami posiada reprezentacje w trzech tytułach - Counter-Strike:GO, Fortnite oraz Starcraft II. Teraz jednak formacja zdecydowała się na połączenie świata esportu i sportu i inwestując w klub FFA Warszawa, stała się jej głównym sponsorem.

Jak wyczytać możemy w oficjalnym oświadczeniu organizacji - formacja chce udowodnić, że nie ma granic pomiędzy światem gier a światem sportu. W ramach współpracy z klubem młodzi zawodnicy poza zestawem stroi piłkarskich, obarczonych logiem formacji na swoich koszulkach otrzymają również dostęp do siedziby AGO Esports, gdzie będą mogli odpocząć i dobrze się bawić w CS:GO czy Fortnite.

Decyzja organizacji jest niezwykle wyjątkowa i szlachetna - FFA Warszawa zajmuje się szkoleniem osób poniżej 16. roku życia, które kochają półke nożną i chciałby w przyszłości związać się z tym zawodowo. Warto przypomnieć, że właściciel AGO Esports w przeszłości zasiadał w zarządzie Legii Warszawy, więc nie powinno nikogo dziwić, że zdecydowano się na taką współpracę. Teraz pozostaje zadać pytanie, czy to ostatnia tego typu inicjatywa ze strony AGO Esports, być może w przyszłości formacja zdecyduje się na kolejne tego typu inwestycje.

Wierzymy w zdrową rywalizację od najmłodszych lat w duchu fair play. Oprócz samego wyposażenia w stroje piłkarskie, będziemy regularnie odwiedzać podopiecznych FFA Warszawa na ich meczach. Ponadto młodzi piłkarze będą mogli spędzać swój wolny czas w naszym Gnieździe, by w jak najlepszych warunkach móc zrelaksować się grając w Fortnite, czy CSa. - czytamy w oświadczeniu organizacji.

fot. AGO Esports

0 komentarzy