Ewenement w świecie esportu. AGO Esports inwestuje w warszawski młodzieżowy klub piłkarski!

47357590 2327803704172971 6327454238326652928 n

Do tej pory standardem było, że kluby piłkarskie decydują się inwestować we własne dywizje esportowe lub finansowo wspierać istniejące organizacje, stając się tym samym ich sponsorem tytularnym. Z tego nurtu wyłamało się AGO Esports, które dziś poinformowało, że... zostało sponsorem młodzieżowego klubu piłkarskiego.

Do tej pory AGO Esports inwestowało wyłącznie w esport - organizacja pod swoim skrzydłami posiada reprezentacje w trzech tytułach - Counter-Strike:GO, Fortnite oraz Starcraft II. Teraz jednak formacja zdecydowała się na połączenie świata esportu i sportu i inwestując w klub FFA Warszawa, stała się jej głównym sponsorem.

Jak wyczytać możemy w oficjalnym oświadczeniu organizacji - formacja chce udowodnić, że nie ma granic pomiędzy światem gier a światem sportu. W ramach współpracy z klubem młodzi zawodnicy poza zestawem stroi piłkarskich, obarczonych logiem formacji na swoich koszulkach otrzymają również dostęp do siedziby AGO Esports, gdzie będą mogli odpocząć i dobrze się bawić w CS:GO czy Fortnite.

Decyzja organizacji jest niezwykle wyjątkowa i szlachetna - FFA Warszawa zajmuje się szkoleniem osób poniżej 16. roku życia, które kochają półke nożną i chciałby w przyszłości związać się z tym zawodowo. Warto przypomnieć, że właściciel AGO Esports w przeszłości zasiadał w zarządzie Legii Warszawy, więc nie powinno nikogo dziwić, że zdecydowano się na taką współpracę. Teraz pozostaje zadać pytanie, czy to ostatnia tego typu inicjatywa ze strony AGO Esports, być może w przyszłości formacja zdecyduje się na kolejne tego typu inwestycje.

Wierzymy w zdrową rywalizację od najmłodszych lat w duchu fair play. Oprócz samego wyposażenia w stroje piłkarskie, będziemy regularnie odwiedzać podopiecznych FFA Warszawa na ich meczach. Ponadto młodzi piłkarze będą mogli spędzać swój wolny czas w naszym Gnieździe, by w jak najlepszych warunkach móc zrelaksować się grając w Fortnite, czy CSa. - czytamy w oświadczeniu organizacji.

fot. AGO Esports

0 komentarzy

Mecze

 • Overwatch
  2019 Overwatch League
  Trwa
  Boston Uprising
  vs
  New York Excelsior
  2019 GrandMasters S2 Americas
  02:00
  fr0zen
  vs
  Zalae
  Cs
  M.Game League
  02:30
  Elements Pro Gaming
  vs
  a114u
  Dota
  2019 The International
  04:00
  TBD
  vs
  TBD
  Overwatch
  2019 Overwatch League
  04:15
  Los Angeles Gladiators
  vs
  Los Angeles Valiant

Dodaj nas

Kalendarz