Fortnite oficjalnie zapowiada sezon gier rankingowych

Fortnite blog announcing 2018 2019 fortnite competitive season br04 news header esportsannounce 1920x400 e4141c2bed03e7dc3b6ffe2dc1a91041b919bc51

Nie kazano nam długo czekać na pierwsze, ważniejsze ogłoszenie związane z esportową stroną Fortnite Battle Royale. W ciągu roku produkcję poznało ponad 125 milionów graczy. Zapowiedziano również, że w turniejach w sezonie 2018-2019 w puli nagród znajdzie się 100 milionów dolarów. Nie trzeba lepszej zachęty, aby gracze z wypiekami na twarzy czekali na kolejne informacje.

Epic Games deklaruje, że będą wspierać imprezy organizowane przez społeczność, zmagania w Internecie i duże turnieje na całym świecie, w których każdy będzie mógł wziąć udział i które każdy będzie mógł wygrać. Kwalifikacje do Fortnite World Cup rozpoczną się jesienią 2018 i zakończą finałami pod koniec 2019. I nieważne, czy będziecie sami brać udział w rozgrywkach, czy oglądać turniej z domu – deweloperzy chcą, by była to świetna zabawa dla wszystkich.

I jeszcze garść szczegółów. Pula 100 milionów dolarów zostanie podzielona pomiędzy liczne konkursy na całym świecie. Walka o Fortnite World Cup koncentrować się będzie przede wszystkim na grze pojedynczej i w parach, ale nie zabraknie także okazji do współzawodnictwa w oddziałach.

Kwalifikacje do Fortnite World Cup bazować będą na dokonaniach. Epic Games nie będzie firmować żadnej z drużyn ani franczyz i nie pozwoli na to innym podmiotom.

Zasady, kodeks postępowania graczy, szczegółowe informacje na temat platform i harmonogram rozgrywek jesiennych w 2018 roku pojawią się już wkrótce. Miejcie oczy i uszy otwarte, niebawem dowiecie się więcej!

Przy okazji warto dodać, że Fortnite dostępny jest na Nintendo Switch od wczoraj. Fortnite: Battle Royale na tej konsoli to ta sama gra, którą znacie już z PlayStation 4 i Xbox One, komputerów PC i Mac oraz urządzeń mobilnych. Dzieli z nimi identyczne rozgrywkę, mapę i zawartość, jak również cotygodniowe aktualizacje. Dzięki Nintendo Switch możecie sformować oddział z przyjaciółmi spod jednego dachu, jak i całego świata, i grać, gdzie tylko zechcecie. 

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  United Masters League
  Trwa
  expert
  vs
  AGO
  Cs
  Pixel.bet Brawl: Nordic vs. Europe
  17:00
  x-kom
  vs
  NoChance
  Cs
  United Masters League
  17:00
  3DMAX
  vs
  LDLC
  Leagueoflegends
  2019 LoL Twitch Rivals
  19:00
  Fortnite Flossers
  vs
  For Fun Feeders
  Leagueoflegends
  2019 LoL Twitch Rivals
  19:00
  EZ Clap
  vs
  Swaglord Mastermind Alpha Genius Champions of the

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki