G2 Esports wygrywa z Schalke na start szóstego tygodnia LEC

46192943745 d20fef3a04 k

Na start szóstego tygodnia rozgrywek LEC czekała nas prawdziwa gratka - mecz tygodnia - starcie pomiędzy G2 Esports i FC Schalke 04. Po początkowo wyrównanej walce po raz kolejny G2 Esports pokazało klasę, zdobywając dziesiąte zwycięstwo we wiosennej serii.

Pierwsza krew jak zawsze została zdobyta za sprawą Jankosa - Król Pierwszej Krwi swoją Elise pomógł wyeliminować Abbedagge już w szóstej minucie. W 12. minucie niespodziewanie doszło do walki drużynowej na środkowej linii, gdzie Schalke zdobyło trzy eliminacje, wychodząc na wyraźne prowadzenie. W 14. minucie doszło do drugiej rundy, gdzie tym razem G2 Esports zdobyło cztery eliminacje, tracąc wyłącznie dwóch zawodników.

Ta walka jak się okazało była zbawienna dla G2, bo formacja Marcina „Jankosa” Jankowskiego w kolejnych minutach przejęła inicjatywę, zdobywając na swoje konto kolejne cztery eliminacje. To z kolei dało ponad dwa tysiące sztuk złota przewagi Samurajom. Dużym atutem G2 była także kontrola mapy, a także presja, która Jankos zapewnił zdobywając Heralda.

Jeszcze przed 20. minutą G2 zniszczyło wszystkie wieże Schalke na środku, a także niemalże zniszczyło wieżę chroniącą inhibitor. W 22. minucie Schalke popełniło błąd, starając się doprowadzić do walki, to sprawiło, że G2 Esports wyeliminowało trzech graczy Schalke, a to otworzyło opcję zakończenia tej gry, z czego Jankos i spółka skorzystali.

fot. LoL Esports

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  Asia DOTA2 Master League Season 2
  Trwa
  MidOpen
  vs
  EHOME.Immortal
  Cs
  StarSeries i-League Season 8
  Trwa
  North
  vs
  MIBR
  Cs
  StarSeries i-League Season 8
  Trwa
  fnatic
  vs
  mousesports
  Dota
  2019 ESL One Hamburg
  Trwa
  Alliance
  vs
  ViCi Gaming
  Dota
  2019 ESL One Hamburg
  Trwa
  Vikin.gg
  vs
  Virtus.pro

Dodaj nas

Kalendarz