Heroes of the Storm zdradza nagrody za ranking i harmonogram 3. sezonu 2018

Iyz6r3jpqmi81530295727874

Wkrótce rozpocznie się 3. sezon rankingowy 2018 w Heroes of the Storm. W związku z tym czekają na nas nagrody, które zdobędziemy rozgrywając mecze rankingowego w przyszłych miesiącach. Blizzard zdradza szczegóły, a ja uprzedzam, że system uległ nieco zmianie, przez co warto wziąć to pod uwagę. Przy okazji przygotujcie się na pot, krew i łzy!

3. sezon 2018 rozpocznie się, gdy tylko w poszczególnych regionach udostępniona zostanie do pobrania najnowszą aktualizację gry. Teoretycznie powinno to nastąpić 13 lipca, ale różnie bywa, dlatego traktujcie tę datę czysto orientacyjnie. Sezon zakończy się z kolei w okolicach 28 września.

Jeśli chodzi o zmiany w grach rankingowych to musicie wiedzieć o kilku rzeczach:

  • Trzecia blokada podczas selekcji bohaterów - dodano trzecią blokadę dla każdej drużyny podczas selekcji bohaterów w początkowym etapie blokowania.
  • Utrata punktów rankingowych i MMR - wprowadzono procesy utraty zarówno punktów MMR, jak i rangi dla nieaktywnych graczy w kategoriach: diamentowej, mistrzowskiej i arcymistrzowskiej.

Do tego zmodyfikowano system dotyczący meczów klasyfikacyjnych w przypadku nowych i powracających graczy:

  • Gracze, którzy po raz pierwszy biorą udział w grze rankingowej, nie mogą już zostać rozmieszczeni wyżej niż w kategorii złotej 5 przy rozgrywaniu meczów klasyfikacyjnych.
  • Gracze powracający do ligi bohaterów po dłuższej przerwie, nie zostaną już ponownie rozstawieni w meczach klasyfikacyjnych w oparciu o wyniki w innych trybach rozgrywki.

Na deser warto wspomnieć o usprawnieniach jakości doboru graczy w meczach rankingowych:

  • Usztywniono reguły dotyczące systemu dobierania graczy w lidze bohaterów, aby stworzyć możliwości lepszego doboru graczy i skrócić czasy oczekiwania w kolejce.
  • Nowy system karania graczy za niewłaściwe zachowanie również został wdrożony.

Pora przejść do bardziej przyjemnych rzeczy, czyli nagród. Gracze, którzy wywalczą sobie awans w rankingu w nadchodzącym sezonie, otrzymają za swoje osiągnięcia w ligach drużynowej i bohaterów nowe portrety, wierzchowce oraz złoto.  Pod tym względem nie ma żadnych zmian. No, jedynie mount wydaje się ciekawszy :).

Standardowo, na starcie nowego sezonu czekać Was będzie ponadto konieczność rozegrania 10 meczów klasyfikacyjnych, które musicie ukończyć, zanim otrzymacie swoją początkową pozycję w rankingu. Powodzenia!

0 komentarzy