Jennifer Lopez zainwestowała w organizację e-sportową

32f0f44c dad5 483d a2b9 843fce688fa6 jlo

Wiem, regularnie powtarzam to samo, tak, jakby to była moja mantra. Tradycji musi stać się zadość, więc lecimy – e-sport rozwija się na całym świecie i to w zastraszającym tempie. Tym razem dowiadujemy się, że kolejni celebryci oraz gwiazdy życia publicznego zainwestowały w sport elektroniczny.

Jennifer Lopez wraz z grupą innych, sławnych inwestorów, wsparła organizację NRG Esports, przekazując jej łącznie 15 milionów dolarów. Prócz niej w gronie znalazło się sporo sportowców (np. Marlon Byrd) oraz biznesmenów. Trzeba przyznać, że NRG ma się czym pochwalić.

Z drugiej strony ich wsparcie dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem. Organizacja powstała bowiem z inicjatywy środowiska koszykarskiego i związanych z nim biznesmenów. Pomocy przy tworzeniu NRG Esports udzielił sam Shaquille O’Neal, a nawet Alex Rodriguez. Nie dziwne zatem, że kolejne gwiazdy pragną ulokować część swoich funduszy właśnie w tym miejscu.

Z takim zapleczem finansowym NRG Esports mogło spokojnie wykupić prawa do reprezentowania San Francisco w Overwatch League (i tak też zrobiło). Pieniądz rządzi światem, a ja skrycie mam nadzieję, że e-sport jedynie skorzysta na tym nagłym zainteresowaniu.

Chociaż mam pewne obawy – nadmiar gwiazd może sprawić, że e-sport zamieni się w nowy rodzaj hazardu wśród celebrytów. Ewentualnie powstanie moda na posiadanie własnej organizacji. Czas pokaże co z tego wyniknie…

0 komentarzy

Mecze

 • Leagueoflegends
  League of Legends Challenger Series Korea
  09:00
  RisingStar Gaming
  vs
  Griffin
  Cs
  V4 Future sports Festival
  09:00
  HellRaisers
  vs
  Dark Tigers
  Cs
  V4 Future sports Festival
  09:00
  Mousesports
  vs
  x-kom
  Dota
  SL I-League Invitational
  09:00
  Rock Gaming
  vs
  LGD.Forever Young
  Leagueoflegends
  League of Legends Master Series
  09:00
  Machi E-Sports
  vs
  MAD TEAM

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki