Jennifer Lopez zainwestowała w organizację e-sportową

32f0f44c dad5 483d a2b9 843fce688fa6 jlo

Wiem, regularnie powtarzam to samo, tak, jakby to była moja mantra. Tradycji musi stać się zadość, więc lecimy – e-sport rozwija się na całym świecie i to w zastraszającym tempie. Tym razem dowiadujemy się, że kolejni celebryci oraz gwiazdy życia publicznego zainwestowały w sport elektroniczny.

Jennifer Lopez wraz z grupą innych, sławnych inwestorów, wsparła organizację NRG Esports, przekazując jej łącznie 15 milionów dolarów. Prócz niej w gronie znalazło się sporo sportowców (np. Marlon Byrd) oraz biznesmenów. Trzeba przyznać, że NRG ma się czym pochwalić.

Z drugiej strony ich wsparcie dla nikogo nie powinno być zaskoczeniem. Organizacja powstała bowiem z inicjatywy środowiska koszykarskiego i związanych z nim biznesmenów. Pomocy przy tworzeniu NRG Esports udzielił sam Shaquille O’Neal, a nawet Alex Rodriguez. Nie dziwne zatem, że kolejne gwiazdy pragną ulokować część swoich funduszy właśnie w tym miejscu.

Z takim zapleczem finansowym NRG Esports mogło spokojnie wykupić prawa do reprezentowania San Francisco w Overwatch League (i tak też zrobiło). Pieniądz rządzi światem, a ja skrycie mam nadzieję, że e-sport jedynie skorzysta na tym nagłym zainteresowaniu.

Chociaż mam pewne obawy – nadmiar gwiazd może sprawić, że e-sport zamieni się w nowy rodzaj hazardu wśród celebrytów. Ewentualnie powstanie moda na posiadanie własnej organizacji. Czas pokaże co z tego wyniknie…

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  ESL
  Trwa
  aAa
  vs
  Vexed
  Cs
  Lootbet Cup
  Trwa
  Red Reserve
  vs
  Team Spirit
  Cs
  LOOT.BET Nations Elite Esports Cup
  Trwa
  GODSENT
  vs
  AGO GAMING
  Cs
  OMEN by HP ComicCon Bulgaria
  Trwa
  Squared
  vs
  proWince
  StarLadder ProSeries
  Trwa
  ShtanUdachi
  vs
  harleen

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki