Już 12 lutego startuje pierwszy turniej w Apex Legends z pulą nagród 200 tysięcy dolarów!

1 tpfchgs zr4hvkjorldg3q

Apex Legends wywołało niemałe zamieszanie na rynku gier battle royale. Produkcja Respawn Entertainment pomimo praktycznie zerowej reklamy podbiła serca milionów graczy, stając się jedną z najlepszych premier ostatnich kilkunastu miesięcy.

Co więcej, sama gra jest wręcz perfekcyjnym środowiskiem dla rozwoju sceny esportowej, więc nic dziwnego, że niespełna tydzień od premiery gry zdecydowano się na zorganizowanie pierwszego turnieju esportowego. Twórcy gry oraz najpopularniejszy serwis streamingowy - Twitch postanowili przygotować nie lada atrakcję dla sympatyków Apex Legends.

Jeszcze w lutym zostanie zorganizowany turniej w ramach Twitch Rivals Apex Legends Challenge, gdzie 48 największych i najbardziej rozpoznawalnych streamerów zmierzy się ze sobą w trzyosobowych grupach, które rywalizować będą o pulę nagród w wysokości 200 tysięcy dolarów.

Rozgrywki będą podzielone na dwa regiony - pierwszy region będzie złożony z Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Drugi z kolei będzie dedykowany dla zawodników z Północnej Ameryki. Pierwszy etap rozgrywek wystartuje już 12 lutego, drugi odbędzie się 19 lutego.

Najlepsza drużyna otrzyma 8 tysięcy dolarów, drugie miejsce otrzyma 7 tysięcy dolarów, a zespół, który uplasuje się na najniższym stopniu podium, otrzyma 6 tysięcy dolarów. Dodatkowo kolejne siedem pozycji także będzie premiowane, a dodatkowo zespół, który uzbiera największą liczbę eliminacji, dostanie bonus w postaci 7,5 tysiąca dolarów.

Transmisję z rozgrywek będziecie mogli oglądać na oficjalnym kanale Twitch Rivals.

fot. blog.twitch.tv

0 komentarzy

Mecze

 • Leagueoflegends
  2019 Liga Portuguesa de League of Legends Split 1
  Trwa
  k1ck
  vs
  Boavista FC
  Cs
  Dell Gaming Liga Pro Season 1 - #2 FEB/19
  Trwa
  DETONA
  vs
  We Play Games
  Leagueoflegends
  2019 Brazilian Challenger Circuit Summer
  03:30
  Operation Kino
  vs
  paiN
  Cs
  ESEA MDL Season 30 Australia
  10:00
  R!OT
  vs
  PC419
  Leagueoflegends
  2019 LoL Pro League Spring
  10:00
  LGD
  vs
  FunPlus Phoenix

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki