Już 12 lutego startuje pierwszy turniej w Apex Legends z pulą nagród 200 tysięcy dolarów!

1 tpfchgs zr4hvkjorldg3q

Apex Legends wywołało niemałe zamieszanie na rynku gier battle royale. Produkcja Respawn Entertainment pomimo praktycznie zerowej reklamy podbiła serca milionów graczy, stając się jedną z najlepszych premier ostatnich kilkunastu miesięcy.

Co więcej, sama gra jest wręcz perfekcyjnym środowiskiem dla rozwoju sceny esportowej, więc nic dziwnego, że niespełna tydzień od premiery gry zdecydowano się na zorganizowanie pierwszego turnieju esportowego. Twórcy gry oraz najpopularniejszy serwis streamingowy - Twitch postanowili przygotować nie lada atrakcję dla sympatyków Apex Legends.

Jeszcze w lutym zostanie zorganizowany turniej w ramach Twitch Rivals Apex Legends Challenge, gdzie 48 największych i najbardziej rozpoznawalnych streamerów zmierzy się ze sobą w trzyosobowych grupach, które rywalizować będą o pulę nagród w wysokości 200 tysięcy dolarów.

Rozgrywki będą podzielone na dwa regiony - pierwszy region będzie złożony z Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Drugi z kolei będzie dedykowany dla zawodników z Północnej Ameryki. Pierwszy etap rozgrywek wystartuje już 12 lutego, drugi odbędzie się 19 lutego.

Najlepsza drużyna otrzyma 8 tysięcy dolarów, drugie miejsce otrzyma 7 tysięcy dolarów, a zespół, który uplasuje się na najniższym stopniu podium, otrzyma 6 tysięcy dolarów. Dodatkowo kolejne siedem pozycji także będzie premiowane, a dodatkowo zespół, który uzbiera największą liczbę eliminacji, dostanie bonus w postaci 7,5 tysiąca dolarów.

Transmisję z rozgrywek będziecie mogli oglądać na oficjalnym kanale Twitch Rivals.

fot. blog.twitch.tv

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  Adrenalin Cyber League 2019
  Trwa
  Winstrike
  vs
  Vega Squadron
  Dota
  2019 ESL One Mumbai
  Trwa
  TEAM TEAM
  vs
  TNC
  Cs
  Copenhagen Games 2019
  Trwa
  Epsilon
  vs
  Movistar Riders
  Cs
  Copenhagen Games 2019
  Trwa
  Gambit Youngsters
  vs
  Tricked
  Cs
  Copenhagen Games 2019 Female
  Trwa
  Crowns fe
  vs
  plan-B fe

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki