Już dzisiaj startują Kwalifikacje do Six Invitational 2019

Blog header 335882

Już dzisiaj o 19 startują pierwsze otwarte kwalifikcje do najważniejszego turnieju w historii Rainbow Six: Siege. Grają zespoły spoza ESL Pro League. Przed nami ponad tydzień zmagań w elimincjach do Invitational w Montrealu z pula ponad 1.000,000 dolarow.

Wśród ponad 170 zapisanych zespołów mamy także kilkanaście Polskich. Między innymi: Invizy esports, Ex-Valkiria esports, SLAVGENT esports, Invicta Gaming. Polacy zmierza się z zespołami z całej Europy o awans do TOP 8 otwartych eliminacji czyli szansy walki w playoff i 2 pozostałe sloty na całą Europę. Rok temu w zamkniętych eliminacjach do odpowiednika CSowego Majora występowały 3 polskie zespoły - Alsen Team, Invicta Gaming oraz Patokalipsa, która awans na Majora przegrała w ostatnim meczu na Mistrza Rosji - obecnie Team Empire. Pół roku pózniej podczas Six Paris najdalej ze wszystkich zespołów dotarło SLAVGENT tym razem jako jedyne zapewniło sobie udział w fazie playoff rozgrywając jedne z lepszych eliminacji w histori Polskiego Rainbowa. 

Otwarte kwalifikcje do Invitational podzielone są na 4 osobne turnieje. Każdy z nich punktowany osobno, drużyny grają systemem 7 kolejek best of 1, a po trzech odpadają. PACT czyli obecny mistrz Polski ma już zapewniony udział w fazie playoff i nie musi się przedzierać przez pierwsza faze turnieju, ponieważ jako jeden z 4 zespołów ma obecnie zachowany slot w Challenger League - zapleczu ESL Proleague. Polska trasmisja z meczów elimincycjnych odbędzie się na kanale twitch.tv/albanpl z komentarzem Karola "Albana" Pakosza.

fot. https://rainbow6.ubisoft.com/

0 komentarzy