Koniec burzy wokół Innocenta. Zawodnik niedopuszczony do gry w PLE ze względu na zapisy regulaminu

Moche tempo sport innocent 730x380

Ostatnie dwa dni upływają pod napływem kontrowersji związanych z Pawłem „Innocentem” Mockiem, który nie został dopuszczony do gry w Polskiej Lidze Esportowej za sprawą jego aktualnego kontraktu z amerykańską formacją Tempo Storm.

Zanim jednak przejdziemy do konkretów, małe przypomnienie - Innocent oraz Byali od pewnego czasu wspomagają zespół MIKSTURA, który występował w eliminacjach do właśnie wspomnianej wcześniej ligi. Przez cały etap eliminacji problemu nie było, jednak jak się okazało, Innocent na udział w regularnych rozgrywkach pozwolenia już nie dostał.

Można by odnieść wrażenie, że była to kwestia Teamo Storm, które mogło nie być zadowolone z faktu, że jeden z ich zawodników wspomaga zupełnie inną formację. Nic bardziej mylnego, jak informował sam zainteresowany, jego macierzysta organizacja wyraziła zgodę i aprobatę do jego występów na naszym podwórku.

Problemem okazał się... regulamin PLE, który jasno i wyraźnie zabrania zawodnikom przynależności do dwóch odrębnych drużynach jednocześnie. Stąd też, aby Innocnet mógł wystąpić w rozgrywkach, MIKSTURA musiałaby oficjalnie wypożyczyć z Teamo Storm. Tak, jak miało to miejsce w przypadku Pawła „Byaliego" Bielińskiego, który na czas trwania kontraktu z Virtus.Pro jest wypożyczony do właśnie wspomnianej drużyny.

Niestety nie było to tak oczywiste dla wielu z kibiców, którzy byli wręcz oburzeni faktem, że zawodnik nie może zostać dopuszczony do rozgrywek. Na szczęście wczoraj zostało wydane oficjalne oświaczenie ze strony ELIGA, w którym możemy jasno wyczytać, że regulamin został sformowany w taki sposób, aby budować stabilne struktury rozgrywek i umożliwić jak najszerszej grupie zawodników udział w nich.

Oświadczenie wydała także sama MIKSTURA, która zaznaczyła, że sytuacja ta nie wynika z winy żadnej ze strony, a zwyczajnie z kwestii formalnych. Oznacza to więc, że prawdopodobnie na tym zakończy się kolejna "afera" na polskiej scenie. Innocnet zapowiedział już, że raczej na pewno nie weźmie udziału w rozgrywkach, a MIKSTURA w jego miejsce zakontraktowała Macieja „Luza” Bugaja.

Pełne oświadczenia znajdziecie TUTAJ i TUTAJ.

fot. MOCHIE

0 komentarzy

Mecze

 • Leagueoflegends
  League of Legends Championship Series North America
  Trwa
  Counter Logic Gaming
  vs
  Echo Fox
  Cs
  Americas Minor North America Closed Qualifier - IEM Katowice 2019
  Trwa
  Rogue
  vs
  EnVy
  Leagueoflegends
  League of Legends Master Series
  Trwa
  Hong Kong Attitude
  vs
  Flash Wolves
  Dota
  WESG
  Trwa
  SG esports
  vs
  Argentina
  Dota
  WESG
  Trwa
  Canada
  vs
  PLAY 4 FUN

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki