Legendarny zespół F1 - Williams, ogłosił powstanie swojej esportowej drużyny!

Hackett pitstop lge

Legendarny Brytyjski zespół F1 - Williams Martini Racing, zaliczany do grona „Wielkiej trójki F1”, poinformował wczoraj, że oficjalnie uruchamia swój... zespół esportowy. Tym samym stajnia z Grove to kolejna ekipa z królowej motorsportu, która postanowiła postawić na esport.

Szefem nowej drużyny został Javier Guerra, który od wielu lat zajmował się esportem i symulatorami wyścigowymi. Jak podano w oficjalnym oświadczeniu, zespół zakontraktował również trzech zawodników Javiera Pereza, Jania Vitsaniemiego oraz Bernardo Pereza.

Każdy z zawodników nowej drużyny Williamsa otrzyma dostęp do fabryki zespołu w Oxfordshire, a także centrum szkoleniowo-rekreacyjnego, gdzie będą pod okiem ekspertów przygotowywać się na swoje przyszłe występy na największych esportowych turniejach.

Co ciekawe, zawodnicy będą współpracować z... Robertem Kubicą, który powrócił do F1 po tragicznym wypadku i od tego roku pełni funkcję kierowcy rezerwowego i rozwojowego w ekipie z Grove i aktywnie pracuję przy bolidzie FW41. Jak widać, Polak również będzie pomagał swoim nowym podopiecznym w przygotowaniu się na profesjonalnym symulatorze F1. To nie koniec zadań Kubicy, bo Polski kierowca ma również doradzać zawodnikom, a także wspierać ich pod względem technicznym.

Pierwszym wyzwaniem przed Williamsem są nadchodzące rozgrywki w ramach Formula 1 eSports Pro Series, które będą rozgrywane w produkcji Codemasters - F1 2017.

Esport w F1 nie jest niczym nowym. Już w ubiegłym roku odbyły się pierwsze w historii Esportowe Mistrzostwa Formuły 1, których finał odbył się podczas Grand Prix Abu Zabi, wyścigu wieńczącego sezon 2017, którego mistrzem po raz kolejny został kierowca Mercedesa, Lewis Hamillton.

Przypomnijmy, że Brytyjski zespół nie jest pierwszym, który dostrzegł potencjał esportu i uruchomił własny zespół. Obecnie swoje drużyny esportowe posiadają McLaren Renault F1, a także Renault Sports F1 Team, również kierowca McLarena — Fernando Alonso posiada własną ekipę esportową, co jest poniekąd fenomenem wśród kierowców wyścigowych.

Więcej niezbędnych informacji o esportowej formacji Williamsa znajdziecie TUTAJ.

0 komentarzy

Mecze

 • Leagueoflegends
  2019 LoL Twitch Rivals
  19:00
  Thank U, Next
  vs
  SAT T1
  Leagueoflegends
  2019 LoL Twitch Rivals
  19:00
  Pepega
  vs
  One Tricks
  Leagueoflegends
  2019 LoL Twitch Rivals
  19:00
  Fortnite Flossers
  vs
  For Fun Feeders
  Leagueoflegends
  2019 LoL Twitch Rivals
  19:00
  EZ Clap
  vs
  Swaglord Mastermind Alpha Genius Champions of the
  Cs
  United Masters League
  19:00
  AGO
  vs
  Red Reserve

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki