Mistrzowie Świata League of Legends - SAMSUNG Galaxy, wykupieni przez KSV Esports!

League of legends finals meet the kids facing off in the biggest sporting event of the month

Bardzo zaskakujące informacje docierają do nas z Korei Południowej. Okazuje się, że obecny skład SAMSUNG Galaxy, czyli drużyny, która została tegorocznym Mistrzem Świata w League of Legends, został wykupiony przez nowo powstałą organizację z Korei – KSV Esports.

Informacje to są o tyle zaskakujące, że jeszcze niespełna tydzień temu SAMSUNG Galaxy wypowiadało się, że nie planuje zmian osobowych w swoim zespole League of Legends. Dodając tym samym, że wszyscy zawodnicy mają w dalszym ciągu obowiązujące ich kontrakty. Warto również powiedzieć, że KSV Esports to organizacja, która jest właścicielem między innymi jednej z pierwszych drużyn występujących w Overwatch League – Seoul Dynasty.

Co więcej, świeżo powstała organizacja rozwija się w tak zastraszającym tempie, że praktycznie co kilka dni dowiadujemy się, że zainwestowała w kolejne zespoły czy też ligi. Doskonałym tego przykładem jest fakt, że KSV Esports podpisało kontrakty z najlepszym zespołem z serwera koreańsko-japońskiego w grze PlayerUnknown’s Battlegrounds.

To nie koniec, KSV Esports wie jak wejść z przytupem na scenę e-sportową. Kolejną inwestycją nowej koreańskiej organizacji było wykupienie oczywiście… obecnych Mistrzów Świata w Heroes of The Storm – MVP Black. Patrząc na ostatnie działania organizacji, można dojść do wniosku, że wykupienie mistrzów świata z SSG było tylko kwestią czasu. Jest to bardzo mądre i niezwykle strategiczne posunięcie. Celowe wykupywanie najlepszych drużyn na świecie, które mają niezwykle potężną rzeszę fanów może zachęcić potencjalnych inwestorów do wsparcia czy też sponsorowania nowo powstałej organizacji, którą bez wątpienia jest KSV Esports.

Mimo wszystko, w dalszym ciągu nie wiemy, na jakich zasadach SAMSUNG Galaxy zdecydował się odsprzedać swoją drużynę, jednak według jednego z Japońskich portali, KSV Esports miało zaoferować astronomiczną sumę sięgającą kilku milionów dolarów.

0 komentarzy