Najlepsi z najlepszych w 2018 roku wg. HLTV - #13. Xyp9x

Xyp9x 1059 1

Za nami sześciu zawodników, którzy znaleźli się w zestawieniu najlepszych graczy CS:GO w 2018 roku. Dotychczas na pozycjach 20-14 znaleźli się trzej gracze mousesports oraz zawodnicy Cloud9, Team Liquid, North oraz FaZe Clan. Dziś natomiast do tego grona dołączył pierwszy zawodnik Astralis.

Mowa tutaj o Andreasie „Xyp9xie” Højslethu, który został umieszczony na miejscu trzynastym. Trzeba przyznać, że pojawienie się Xyp9xia na tej pozycji jest poniekąd zaskoczeniem, bo Astralis w minionym roku było niezwyciężone, duński super-team kompletnie zdominował światową scenę CS:GO, wygrywając absolutnie każdy najważniejszy turniej.

No właśnie - sukcesy, tych było tak wiele, że wymienienie ich wszystkich byłoby trudne, ale najważniejsze tytuły, jakie zdobyła omawiana formacja to bez wątpienia zwycięstwo podczas ELEAGUE CS:GO Premier 2018, FACEIT Major: London 2018 oraz ESL Pro League Season 8. Co więcej, zwieńczeniem roku w wykonaniu duńskiej ekipy było zdobycie tytułu Intel Grand Slam, a także nagrody finansowej w wysokości miliona dolarów.

We wszystkich tych sukcesach Xyp9x miał spory udział, jednak na pewno nie można powiedzieć, że był najważniejszą postacią w duńskiej formacji, choć też trzeba zaznaczyć, że w Astralis nie ma słabych elementów. Warto także przypomnieć, że rok temu Duńczyk pojawił się dokładnie na tej samej pozycji.

fot. HLTV.org

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  2019 The Chongqing Major
  03:00
  Evil Geniuses
  vs
  fnatic
  Dota
  ANGGAME China vs SEA 3
  Trwa
  TBD
  vs
  TBD
  Leagueoflegends
  2019 LoL Champions Korea Spring
  Trwa
  Afreeca Freecs
  vs
  SK Telecom T1
  Leagueoflegends
  2019 LoL Champions Korea Spring
  Trwa
  Afreeca Freecs
  vs
  SK Telecom T1
  Overwatch
  2018 Overwatch Contenders PAC Season 3
  Trwa
  TBD
  vs
  TBD

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki