Najlepsi z najlepszych w 2018 roku wg. HLTV - #13. Xyp9x

Xyp9x 1059 1

Za nami sześciu zawodników, którzy znaleźli się w zestawieniu najlepszych graczy CS:GO w 2018 roku. Dotychczas na pozycjach 20-14 znaleźli się trzej gracze mousesports oraz zawodnicy Cloud9, Team Liquid, North oraz FaZe Clan. Dziś natomiast do tego grona dołączył pierwszy zawodnik Astralis.

Mowa tutaj o Andreasie „Xyp9xie” Højslethu, który został umieszczony na miejscu trzynastym. Trzeba przyznać, że pojawienie się Xyp9xia na tej pozycji jest poniekąd zaskoczeniem, bo Astralis w minionym roku było niezwyciężone, duński super-team kompletnie zdominował światową scenę CS:GO, wygrywając absolutnie każdy najważniejszy turniej.

No właśnie - sukcesy, tych było tak wiele, że wymienienie ich wszystkich byłoby trudne, ale najważniejsze tytuły, jakie zdobyła omawiana formacja to bez wątpienia zwycięstwo podczas ELEAGUE CS:GO Premier 2018, FACEIT Major: London 2018 oraz ESL Pro League Season 8. Co więcej, zwieńczeniem roku w wykonaniu duńskiej ekipy było zdobycie tytułu Intel Grand Slam, a także nagrody finansowej w wysokości miliona dolarów.

We wszystkich tych sukcesach Xyp9x miał spory udział, jednak na pewno nie można powiedzieć, że był najważniejszą postacią w duńskiej formacji, choć też trzeba zaznaczyć, że w Astralis nie ma słabych elementów. Warto także przypomnieć, że rok temu Duńczyk pojawił się dokładnie na tej samej pozycji.

fot. HLTV.org

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  The Challenge Cup Season 3
  06:00
  iG Vitality
  vs
  MAX
  Cs
  ESL Pro League Season 9 China Closed Qualifier
  12:00
  5POWER
  vs
  Storm Rider
  Cs
  ESL Pro League
  Trwa
  AGO GAMING
  vs
  Team LDLC
  Sc
  Blazing Series May S1
  Trwa
  MacSed
  vs
  INnoVation
  Cs
  GG.BET Sydney Invitational
  19:15
  forZe
  vs
  Movistar Riders

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki