Oficjalnie: PRIDE bez drużyny CS:GO

49643212 2032936820106823 4371396385061208064 n

PRIDE na początek 2019 roku informuje o zakończeniu współpracy z dotychczasowym składem CS:GO. Decyzja ta nie jest w żadnym stopniu zaskoczeniem, bo PRIDE w ostatnim czasie notowało fatalne wyniki.

Problemów dotychczasowego składu było wiele, przede wszystkim wspomniane wcześniej fatalne wyniki. PRIDE w ostatni roku zajęło dopiero ósme miejsce w czasie Polskiej Ligi Esportowej, co więcej NEEX i spółka nie notowali także sukcesów w rozgrywkach międzynarodowych - ESEA Advanced, gdzie ostatecznie zakończyli rozgrywki na 32-60. miejscu czy w kwalifikacjach do PGL Grand Slam, gdzie formacja uplasowała się na szarym końcu, czyli na pozycji 33-64.

Tak słabe wyniki przyczynił się do kolejnego problemu PRIDE, jakim było przeciąganie zawodników tejże formacji do innych drużyn. W efekcie PRIDE zrozumiało, że obecny skład drużyny nie jest już do uratowania i wkrótce większość z graczy przeniesie się do innych formacji, takich jak PACT czy Izako Boars.

Przypomnijmy, że obecna drużyna PRIDE, to tak naprawdę zawodnicy wcześniejszej PRIDE Academy, która ponad dwa miesiące temu została przeniesiona do głównego składu po tym, jak nie udał się eksperyment z polskimi młodymi zawodnikami, pomieszanymi z zagranicznymi gaczami.

Co dalej z drużyną CS:GO w PRIDE? Nie wiadomo - organizacja poinformowała jedynie, że przygląda się polskiej scenie i w odpowiednim czasie podejmie decyzję w sprawie zupełnie nowej piątki zawodników.

fot. PRIDE

0 komentarzy