Overwatch League ponownie zawiesza problematycznego gracza

Https  blueprint api production.s3.amazonaws.com uploads card image 697755 85ad206b bbf6 4496 a4f7 d1879a03a49d

Karuzeli śmiechu ciąg dalszy. Włodarze Overwatch League ponownie wkroczyli do akcji, zawieszając jednego zawodnika z drużyny biorącej udział w turnieju. Szczegół tkwi w tym, że jest to ten sam gracz, który ostatnim razem załapał się na karę.

„Bohaterem” wydarzenia jest Félix “xQc” Lengyel z drużyny Dallas Fuel. Musi zapłacić 4 tysiące dolarów kary, a do tego został wykluczony z czterech, najbliższych meczy. Za co? Za nadużywanie „rasistowskiej emotki” na czacie podczas streamu Overwatch League oraz za używanie niestosownego języka w kierunku casterów, w trakcie własnego streama.

To jednak nie jedyny gracz, który został ukarany. Tae-yeong “TaiRong” Kim z Houston Outlaws otrzymał ostrzeżenie za korzystanie z obraźliwego mema. Timo “Taimou” Kettunen z Dallas Fuel otrzymał karę w wysokości jednego tysiąca dolarów za używanie antygejowskich tekstów podczas swojej transmisji. Ted “Silkthread” Wang z Los Angeles Valiant również pożegnał się z tysiącem dolarów za współdzielenie konta.

Główny zainteresowany (Félix “xQc” Lengyel) tłumaczy z kolei, że emotka TriHard 7 jest globalną emotką i nie ma nic wspólnego z rasizmem. Ten symbol jest regularnie przez niego używany, a to, że korzystał z niego podczas wypowiedzi Malika Forte’a to przypadek. Nasz winowajca zwraca uwagę, że cała ta afera to część kampanii wymierzonej w jego osobę.

Jak zatem sami widzicie, w Overwatch  League jest głośno. Takie afery z jednej strony przyciągają uwagę, ale z drugiej nie świadczą zbyt dobrze o poziomie zawodników. Jak Wy to widzicie?

0 komentarzy