Post thumbnail

Hype na “Counter Strike: Global Offensive” opadł już jakiś czas temu. W bardzo krótkim (zaledwie kilka miesięcy) okresie czasu gra straciła sporą część graczy, a dane Star Series jasno pokazują, że zainteresowanie turniejami oraz ogólnie profesjonalną sceną e-sportową “Countera” spada z dnia na dzień. Sytuacji nie poprawia nawet coraz większe zaangażowanie Chińczyków. Samo Valve zdaje się nie mieć pomysłu na swoją grę i jej rozwój (ostatnia operacja, “Hydra”, wydana została rok temu), a z perspektywy fanów, tytuł wygląda jakby był w jakimś stanie wegetacji.

Nie wiadomo jednak, czy tak jest naprawdę, czy może właściciele “Steama” pracują w pocie czoła nad czymś wielkim, co ożywi ich, bądź co bądź, jedną z najpopularniejszych produkcji.

Jedną z przesłanek, które każą nam z nadzieją oczekiwać rewolucji naszego MMOFPSa są ostatnie wycieki z STS (Steam Translation Server).

Jest to specjalny program, który pozwala zarejestrowanym użytkownikom na tłumaczenie gier na wszystkie języki świata. Oczywiście wiąże się to z dostępem do wielu dobrze chronionych plików, a, co za tym idzie, zobowiązaniem do pełnej dyskrecji, której… Cóż… Nie każdy dochowuje.

Świadczy o tym chociażby fakt, że w sieci znalazła się masa informacji o nowych plikach, które pojawiły się jako przeznaczone do przetłumaczenia. Co ciekawe, część z nich przetłumaczono już jakiś czas temu, ale z jakiegoś powodu praca ta wykonana musi być ponownie. Wśród nich wielokrotnie pojawiają się wzmianki o legendarnej obecnie “Panoramie” – aktualizacji interfejsu opartej na silniku Source 2, rzekomo mającej odmienić jego całe oblicze.

Pierwsze przesłanki na jej temat pojawiły się już w roku 2017 i od tej pory temat stale rozgrzewa serca oddanych, zapalonych fanów. Nie ma więc wątpliwości, że szykuje się coś naprawdę dużego.  

Jednakże, nawet jeśli jest to prawda, to czy wprowadzenie nowego UI wystarczy aby uratować “CSa”? Czy sprawi to, że starzy gracze powrócą, a scena na powrót tętnić będzie życiem?

Cóż, na te pytania odpowiedzieć można jedynie w sferze domysłów i spekulacji.