Powrót na turecką scenę esportową. Hatchý nowym szkoleniowcem Dark Passage!

Hatchy 730x380

Dotarły do nas bardzo ciekawe rewelacje dotyczące Adriana „hatchýego” Widery, okazuje się, że 25-letni szkoleniowiec postanowił powrócić na turecką scenę esportową, która opuścił w 2016 roku, kiedy zakończył współpracę z SuperMassive i powrócił na polską scenę.

Tym razem polski szkoleniowiec został zakontraktowany przez zupełnie nowy klub - Dark Passage eSports Club, który w 2016 roku wielokrotnie okazywał się lepszy od ówczesnego zespołu, którym zarządzał Hatchy. Choć trzeba przyznać, że ówczesne problemy SuperMassive wynikał bardziej z nie najlepszej formy ówczesnych zawodników, niż z decyzji, jakie podejmował Hatchy.

Jednak na samym Hatchym się nie kończy, bo Dark Passage postanowiło wymienić dwójkę zawodników na... trzech nowych graczy, oczywiście oznacza to, że wśród nich jest jeden, który pozostanie na ławce rezerwowych. Jednak na ten moment nie wiem, który to będzie zawodnik. Pewne na ten moment jest tylko miejsce polaka, jako trenera drużyny.

Trzeba przyznać, że przed Hatchym spore wyzwanie, po pierwszych tygodniach rozgrywek TCL (odpowiednik LCS, Turcja traktowana jest jako osobny region) zespół ten znajduje się... na ostatniej pozycji, dlatego też nic dziwnego, że włodarze zespołu postanowili wymienić dotychczasowego trenera, którym był Koreańczyk Song „MorNinG” Chang-geun.

W obecnej klasyfikacji TCL Dark Passage zajmuje najniższą lokatę, posiadając tylko dwa zwycięstwa na aż siedem porażek. Zdecydowanie nie jest to wymarzona sytuacja dla nowo przybyłych zawodników, czy trenera, jednak to też świetna okazja dla Hatchyego na pokazanie, jak dobrym jest strategiem.

Przypomnijmy, że w przeciągu ostatnich niespełna dwóch lat Hatchy związany był z Team Kinguin, gdzie pełnił funkcję szkoleniowca ówczesnej drużyny League of Legends. Jednak na początku 2018 roku organizacja postanowiła zrezygnować z inwestycji w scenę LoL'a, co też oznaczało koniec współpracy z Hatchym.

Po tej przygodzie Hatchy związał się na bardzo krótki okres z TSM (Team Same Mordeczki), jednak ostatecznie i ten projekt nie wypalił. Dlatego też na początku marca Hatchy został ogłoszonym nowym trenerem Millenium. Razem z tym zespołem walczył on o zwycięstwo w czasie nowej imprezy od Riot Games-European Masters, gdzie niestety odpadł w ćwierćfinale po porażce z Illuminar Gaming.

 

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  The Challenge Cup Season 3
  06:00
  iG Vitality
  vs
  MAX
  Cs
  ESL Pro League Season 9 China Closed Qualifier
  12:00
  5POWER
  vs
  Storm Rider
  Cs
  ESL Pro League
  Trwa
  AGO GAMING
  vs
  Team LDLC
  Sc
  Blazing Series May S1
  Trwa
  MacSed
  vs
  INnoVation
  Cs
  GG.BET Sydney Invitational
  19:15
  forZe
  vs
  Movistar Riders

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki