PUBG 1.0: Dynamiczna pogoda, zmiany w systemie obrażeń i wiele usprawnień!

Cdcd9f644b429e318c67f817f941b0ce93af3177

Playerunknown's Battlegrounds niewątpliwie jest jednym z najszybciej rozwijających się battle royali na świecie. Praktycznie co miesiąc do gry trafiają bardzo duże aktualizacje, które wywracają rozgrywkę o 180 stopni. Jednak pomimo tak prężnego rozwoju w grze wciąż pozostaje wiele elementów, które wymagają przebudowy lub drobnej modernizacji.

Nie inaczej jest i tym razem - studio Bluehole zaledwie tydzień po zakończeniu PUBG Global Invitational 2018 przygotowało olbrzymią aktualizację zmieniająca wiele aspektów gry. W aktualizacji znalazły się istotne zmiany, o które prosili nie tylko sami profesjonalni gracze, ale także zwykli „niedzielni gracze".

Zacznijmy od najbardziej innowacyjnej zmiany — systemu dynamicznej pogody. Oczywiście rozwiązanie to istnieje już w PUBG na mapie Sanhok, która została wprowadzona do PUBG nie tak dawno temu. Jednak jak się okazało, system przypadł graczom na tyle, że poprosili dewelopera o wprowadzenie takiego systemu na pozostałe dostępny mapy - Miramar i Erangel.

Prośby zostały wysłuchane, dlatego też już wkrótce system dynamicznej pogody trafi na serwery PUBG. Jednak to nie koniec, bo przy okazji wprowadzenia systemu pogodowego deweloperzy postanowili wprowadzić pewne modyfikacje na najstarszej mapie dostępnej w PUBG - Erangel.

 

fot. PUBG Corp/devblog
fot. PUBG Corp/devblog

Kolejną interesującą nowością jest wprowadzenie systemu balistyki i obrażeń. Twórcy PUBG postanowili stworzyć niezwykle ciekawe rozwiązanie, którego głównym elementem jest zróżnicowanie obrażeń, jakie otrzymujemy, bądź zadajemy. Mowa tutaj o systemie penetracji pocisków. W momencie, gdy zostaniemy postrzeleni np. w nogę, to kula może trafic także w drugą kończynę, zadając podwójne obrażenia.

Teraz wspomnimy o kilku pomniejszych modyfikacjach, takich jak naprawienie irytującego systemu wysiada z samochodu. Każdy z graczy doskonale zna ten moment, gdy wysiadamy z naszego pojazdu i nie możemy natychmiast użyć sprintu. Na szczęście w końcu się to zmieni, deweloper znalazł chwilę na naprawę tego niezwykle irytującego elementu i w najbliższej aktualizacji poprawka zostanie zaimplementowana do gry.

Usprawniono także system podnoszenia amunicji — od teraz będziemy mogli dzięki specjalnemu suwakowi, podnieść tyle amunicji ile potrzebujemy. Przy tej okazji dodano także dwa nowe skróty klawiszowe, które pozwolą wyrzucić nam całą amunicję, lub ją podnieść.

Zmiany doczekał się także system komunikacji w rozgrywkach dobieranych. Od teraz, gdy trafimy na irytującego towarzysza, który mikrofon wykorzystuje do przeszkadzania i psucia gry innymi, będziemy mogli takiego delikwenta w końcu wyciszyć i cieszyć się rozgrywką w spokoju.

fot. PUBG Corp/devblog

Natomiast ostatnią z istotnych zmian jest system oznaczeń na mapie. Gdy chcemy oznaczyć jakieś miejsce, bądź budynek nie musimy otwierać mapy i ryzykować, że ktoś nas w tym momencie zaskoczy. Bluehole wprowadziło możliwość oznaczenia miejsca po przed kombinacje prawego guzika myszy, a także klawiszu ALT.

fot. PUBG Corp/devblog

1 komentarzy

Mecze

 • Dota
  DreamLeague Season 11
  Trwa
  Virtus.pro
  vs
  Chaos Esports Club
  Cs
  LOOT.BET Season 1
  Trwa
  NoChance
  vs
  Winstrike
  Leagueoflegends
  2019 La Ligue Francaise Spring
  19:00
  Misfits Premier
  vs
  GamersOrigin
  Cs
  ECS Season 7 Europe Week 2
  20:00
  North
  vs
  AVANGAR
  Leagueoflegends
  2019 La Ligue Francaise Spring
  21:00
  Vitality Bee
  vs
  LDLC

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki