PUBG 1.0: Dynamiczna pogoda, zmiany w systemie obrażeń i wiele usprawnień!

Cdcd9f644b429e318c67f817f941b0ce93af3177

Playerunknown's Battlegrounds niewątpliwie jest jednym z najszybciej rozwijających się battle royali na świecie. Praktycznie co miesiąc do gry trafiają bardzo duże aktualizacje, które wywracają rozgrywkę o 180 stopni. Jednak pomimo tak prężnego rozwoju w grze wciąż pozostaje wiele elementów, które wymagają przebudowy lub drobnej modernizacji.

Nie inaczej jest i tym razem - studio Bluehole zaledwie tydzień po zakończeniu PUBG Global Invitational 2018 przygotowało olbrzymią aktualizację zmieniająca wiele aspektów gry. W aktualizacji znalazły się istotne zmiany, o które prosili nie tylko sami profesjonalni gracze, ale także zwykli „niedzielni gracze".

Zacznijmy od najbardziej innowacyjnej zmiany — systemu dynamicznej pogody. Oczywiście rozwiązanie to istnieje już w PUBG na mapie Sanhok, która została wprowadzona do PUBG nie tak dawno temu. Jednak jak się okazało, system przypadł graczom na tyle, że poprosili dewelopera o wprowadzenie takiego systemu na pozostałe dostępny mapy - Miramar i Erangel.

Prośby zostały wysłuchane, dlatego też już wkrótce system dynamicznej pogody trafi na serwery PUBG. Jednak to nie koniec, bo przy okazji wprowadzenia systemu pogodowego deweloperzy postanowili wprowadzić pewne modyfikacje na najstarszej mapie dostępnej w PUBG - Erangel.

 

fot. PUBG Corp/devblog
fot. PUBG Corp/devblog

Kolejną interesującą nowością jest wprowadzenie systemu balistyki i obrażeń. Twórcy PUBG postanowili stworzyć niezwykle ciekawe rozwiązanie, którego głównym elementem jest zróżnicowanie obrażeń, jakie otrzymujemy, bądź zadajemy. Mowa tutaj o systemie penetracji pocisków. W momencie, gdy zostaniemy postrzeleni np. w nogę, to kula może trafic także w drugą kończynę, zadając podwójne obrażenia.

Teraz wspomnimy o kilku pomniejszych modyfikacjach, takich jak naprawienie irytującego systemu wysiada z samochodu. Każdy z graczy doskonale zna ten moment, gdy wysiadamy z naszego pojazdu i nie możemy natychmiast użyć sprintu. Na szczęście w końcu się to zmieni, deweloper znalazł chwilę na naprawę tego niezwykle irytującego elementu i w najbliższej aktualizacji poprawka zostanie zaimplementowana do gry.

Usprawniono także system podnoszenia amunicji — od teraz będziemy mogli dzięki specjalnemu suwakowi, podnieść tyle amunicji ile potrzebujemy. Przy tej okazji dodano także dwa nowe skróty klawiszowe, które pozwolą wyrzucić nam całą amunicję, lub ją podnieść.

Zmiany doczekał się także system komunikacji w rozgrywkach dobieranych. Od teraz, gdy trafimy na irytującego towarzysza, który mikrofon wykorzystuje do przeszkadzania i psucia gry innymi, będziemy mogli takiego delikwenta w końcu wyciszyć i cieszyć się rozgrywką w spokoju.

fot. PUBG Corp/devblog

Natomiast ostatnią z istotnych zmian jest system oznaczeń na mapie. Gdy chcemy oznaczyć jakieś miejsce, bądź budynek nie musimy otwierać mapy i ryzykować, że ktoś nas w tym momencie zaskoczy. Bluehole wprowadziło możliwość oznaczenia miejsca po przed kombinacje prawego guzika myszy, a także klawiszu ALT.

fot. PUBG Corp/devblog

1 komentarzy

Mecze

 • Cs
  Alienware Liga Pro Gamers Club - DEC/18
  02:00
  W7M
  vs
  Wild
  Overwatch
  2018 LanStory Cup Hangzhou
  Trwa
  Team CC
  vs
  Triple Six Legend
  Dota
  2018 Russian eSports Cup
  10:40
  Whites
  vs
  MEGA-LADA
  Dota
  2018 Russian eSports Cup
  10:40
  EPG
  vs
  Underdogs
  Cs
  ESL Meisterschaft Winter 2018 Finals
  Trwa
  Sprout
  vs
  expert

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki