Ranking HLTV: Virtus.Pro coraz niżej, spory awans FaZe Clan i mousesports

Maxresdefault

Cotygodniowa aktualizacja rankingu HLTV już za nami. W najnowszym zestawieniu FaZe Clan po swoim rewelacyjnym występie podczas Intel Extreme Masters Sydney 2018 zapewniło sobie awans z czwartego na drugie miejsce w rankingu HLTV.

Tym samym zespół, w którym od pewnego czasu w zastępstwie za olofmeistera występuje Richard „Xizt” Landström wyprzedził takie formacje jak Natus Vincere, a także Fnatic, które spadają kolejno na czwartą i piątą pozycję.

Co ciekawe, na trzecie, najniższe miejsce podium wskoczyło... mousesports, które wcześniej znajdowało się na piątej pozycji. To oczywiście zasługa równie udanego występu tej drużyny w czasie IEM Sydney, gdzie zespół Chrisa „chrisJa” de Jonga uplasował się na 3-4 pozycji.

Na tym zmiany w pierwszej dziesiątce się skończyły. Teraz przechodzimy do sytuacji Polskich zespołów, a tym w tym tygodniu ta nie jest najlepsza. Spadki swoich pozycji notuje AGO Esports, z 20 na 21 miejsce. Również po raz pierwszy od trzech tygodni spadek zalicza Virtus.Pro, które z 13 miejsca wylądowało na 15. Wszystko za sprawą fatalnych wyników w czasie kwalifikacji do StarSeries i-League S5.

Delikatny spadek notuje także Team Kinguin, które spada o jedną lokatę, obecnie znajdując się na 41 pozycji. Również spory spadek, największy w tym tygodniu z Polskich drużyn notuje PRIDE, które spada aż o 59 pozycji i obecnie formacja ta znajduje się na 158 miejscu.

Nieco lepiej wygląda X-Kom Team, które ponownie zalicza awans o dwa oczka i obecnie znajduje się na 52 miejscu. Awans notuje także Pompa Team, o 10 pozycji, co zapewnia tej formacji 107 pozycję. Również na plusie jest ekipa Piotra „Izaka” Skowyrskiego, która awansowała o 3 pozycję i znajduje się teraz na 127 miejscu.

Jako ciekawostka — Nowością w pierwszej setce drużyn jest Tempo Storm, nowa formacja, w której występuje Polak — Paweł „Innocent” Mocek. Obecnie nowa drużyna Innocenta uplasowała się na 56 pozycji.

 

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  ESL Pro League
  Trwa
  compLexity Gaming
  vs
  dignitas
  Dota
  Adrenalin Cyber League 2019
  Trwa
  Winstrike
  vs
  Vega Squadron
  Cs
  Copenhagen Games 2019
  Trwa
  Epsilon
  vs
  Movistar Riders
  Cs
  Copenhagen Games 2019 Female
  Trwa
  Crowns fe
  vs
  plan-B fe
  Dota
  2019 ESL One Mumbai
  Trwa
  TEAM TEAM
  vs
  TNC

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki