Ranking HLTV: Virtus.pro powraca do pierwszej trzydziestki!

El virtusopro 200606

Najnowsze grudniowe notowanie rankingu najlepszych drużyn przygotowanych przez HLTV.org pojawia się tuż po zakończeniu zmagań w ramach SuperNova CS:GO Malta. Tym samym w zestawieniu doszło do kilku interesujących zmian jak na przykład awans NRG Esports.

Wspomniana ekipa zaliczyła awans o dwie pożycie w górę na miejsce szóste, wyprzedzając tym samym Ninjas In Pyjamas oraz mousesports. Awans ten to zasługa niezwykle udanego występu NRG w czasie maltańskiego turnieju, gdzie daps i spółka dotarli do wielkiego finału, ulegając jedynie Team Liquid.

Pierwszą dziesiątkę domykamy jednopunktowym awansem BIG - ekipa ta wskakuje o jedną pozycję w górę, na dziewiątą lokatę, wyprzedzając tym samym North, które spada na dziesiąte miejsce. BIG swój skromny awans zawdzięcza zajęciem 3-4 miejsca w czasie SuperNova CS:GO.

Teraz przechodzimy do najważniejszej części - sytuacji polskich zespołów. Tutaj miła niespodzianka - Virtus.pro zalicza sześciopunktowy awans na 26. miejsce rankingu. To z kolei wynika z faktu, że Virtus.pro pokonało w czasie maltańskiego turnieju Team Kinguin, co pozwoliło powrócić tej ekipie do trzydziestki najlepszych ekip.

Natomiast jeżeli chodzi o Team Kinguin, to nadmieniona porażka tej formacji z Virtus.pro sprawiła, że TaZ i spółka wypadają poza pierwszą trzydziestkę rankingu. Obecnie Pingwiny lądują na 31. miejscu. Tuż za nimi, bo na 33. znalazło się AGO Espsorts, które spadło o dwie pozycje w dół.

Skromny, bo jednopunktowy awans zalicza MIKSTURA - formacja Byaliego awansowała z 52. na 53. miejsce. PACT z kolei znowu traci i to aż osiem pozycji, co sprawia, że ekipa ta ląduje na 85. miejscu. Podsumowanie kończymy awansem Izako Boars o jedną pozycję na 100. miejsce, a także dziesięciopunktowym awansem PRIDE, co sprawia, że Orły wskakują na 114. miejsce.

fot. ELEAGUE

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  StarSeries i-League Season 7 North America Qualifier
  Trwa
  eUnited
  vs
  Rogue
  Dota
  2018 World Electronic Sports Games
  Trwa
  TBD
  vs
  TNC
  Overwatch
  2018 Overwatch Contenders KR Season 3
  05:00
  MVP Space
  vs
  O2 Team
  Overwatch
  2018 LanStory Cup Hangzhou
  06:00
  Flag Gaming
  vs
  T1w
  Overwatch
  2018 Overwatch Contenders KR Season 3
  07:00
  GC Busan Wave
  vs
  Element Mystic

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki