Riot Games i MTV organizują muzyczny festiwal esportowy!

S3 news tmp 75806 screen shot 2018 04 13 at 2.16.35 pm 2x1 940

Riot Games dało się już poznać ze swojego zamiłowania do muzyki, szczególnie w czasie swojej głównej imprezy - Worlds, na potrzeby której co rok zawierają współpracę z czołowymi twórcami takimi jak Inmagine Dragons, Againts the Current czy wykonawcami jak Drake.

Wspominamy o tym dlatego, że w ostatnim czasie zostaliśmy poinformowani o nowej muzycznej inicjatywie Riot Games. Tym razem deweloper jednej z najpopularniejszych gier na świecie postanowił zawrzeć współpracę z muzyczną stacja telewizyjną — MTV i wspólnie stworzyć... esportowym festiwal muzyczny.

Hyperplay - bo tak właśnie będzie nazywać się nowe muzyczne wydarzenie, odbędzie się w Singapore Indoor Stadium w czasie tamtejszych dni kultury. Co więcej, wydarzenie zostało objęte patronatem Singapurskiego Ministerstwa Kultury, a w samej imprezie udział weźmie tamtejszy Minister Kultury. Hyperplay odbędzie się przy okazji League of Legends ASEAN, czyli lokalnego turnieju, gdzie wystąpi 10 narodowych formacji z Państw Azji Południowo-Wschodniej.

Jak podkreślają przedstawiciele Riot Games oraz MTV — impreza ma zapewnić najlepszą muzykę gamingowa, odwiedzający będą mieli okazję posłuchać nie tylko utworów znanych między innymi z World 2015, 2016 czy 2017, ale także wszystkich innych typowo gamingowych hitów, które zostaną zaprezentowane przez czołowych artystów.

Warto zaznaczyć, że współpraca MTV z Riot Games, to poniekąd otwarcie się Amerykańskiej stacji muzycznej na esport, co ma być nowym filarem promocyjnym tej stacji, która chce przyciągać coraz to większą ilość młodych ludzi. Nie wiadomo czy wydarzenie to jest jednorazowe, czy też w przypadku dużego zainteresowania stanie się dorocznym cyklem imprez.

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  Eleague
  Trwa
  Vega Squadron
  vs
  Renegades
  Leagueoflegends
  2018 North America Academy League Summer
  Trwa
  Cloud9 Academy
  vs
  Echo Fox Academy
  Cs
  ESEA MDL Season 28 North America
  Trwa
  Vision
  vs
  FYB
  Cs
  ESEA MDL Season 28 North America
  Trwa
  Forty Six and 2
  vs
  Really Old People
  Cs
  WESG
  05:45
  EMC
  vs
  Recca

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki