Za nami piąta kolejka Ultraligi. W ostatnim meczu dzisiejszego dnia zmierzyły się ze sobą Rogue Esports Club oraz obrońca tytuły mistrzowskiego – Illuminar Gaming. Po bardzo zaciętej walce po raz kolejny Delord i spółka musieli uznać wyższość Rogue.

Pierwszą krew przelało Illuminar Gaming, po bardzo dobrym zagraniu Crazyego, co pozwoliło wyeliminować Larssena. W dwunastej minucie doszło do walki drużynowej, którą wygrało Illuminar Gaming, pomimo faktu, że obie ekipy zdobyło po jednej eliminacji – autem IHG było zgarnięcie Heralda. Przed 15. minutą Rogue wyrównało stan zabójstw, jednak IHG zdobyło środkową wieżę swojego rywala, a także zgarnęło smoka.

W kolejnych minutach doszło do pomniejszych potyczek, które nie rozstrzygały starcia, obie formacje remisowały. Choć to gracze Illuminar Gaming byli w stanie zdobyć wieże na górnej linii jako pierwsi. Niestety wraz z wejściem środkowej fazy rozgrywki Illuminar Gaming się pogubiło, będąc pod duża presją swojego rywala. Ten do 22. minuty wyszedł na prowadzenie 10:5, mając na swoim koncie o ponad trzy tysiące sztuk złota więcej.

W 24. minucie Rogue zabezpieczyło Barona, a także zniszczyło dwie wieże chroniące inhibitory IHG na środkowej i górnej linii. W kolejnych podejściach Rogue męczyło się, aby dobić inhibitory, jednak przy jednej z tych prób stracili trzech graczy, a korzyścią z tego było zdobycie tylko jednego inhibitora. To z kolei zapewniło Barona dla IHG w 31. minucie.

Niestety to nic nie dało, bo Illuminar Gaming po raz kolejny popełniło kilka pomniejszych błędów, co pozwoliło Rogue zniwelować ich przewagę fioletowego wzmocnienia. Tym samym to właśnie ekipa Inspireda mogła wkroczyć od bazy IHG, gdzie dzięki dobrej dyspozycji Woolite'a na Tristanie zakończyła to spotkanie zwycięstwem.