Skład ex-Valkiria Esports ma nowego pracodawce

Dwflnvjwkaeainj.jpg large

Były już zespół Valkiria Esports długo nie pozostawał bez pracodawcy. Niespełna miesiąc po opuszczeniu szeregów polskiej organizacji dołącza do ZeRo Esports. Irlandzka organizacja jak tłumaczy nam Mateusz "Sovvy" Walczak kapitan zespołu sama odezwała się do Polaków po bardzo dobrym występie na GO4, gdzie Polacy zajęli drugie miejsce.

Po sukcesie w rozgrywkach ESL radość rodaków nie trwała długo, gdyż jak się dowiedzieliśmy jeden z zawodników otrzymał dzień przed samym finalem bana. Rauin występujący w zespole od prawie 2 lat otrzymał blokadę konta do uzyskania pełnoletności. Jak się okazało do tej brakowało mu nie caly miesiąc. niestety same rozgrywki GO4 są od 18 lat. O krótki komentarz do sytuacji z banem oraz o nowa organizację zapytaliśmy samego Mateusza.

Zakończyliście współpracę z Valkiria. Tym razem wybraliście zagraniczną organizację. Czy naprawdę tak trudno znaleźć na Polskiej scenie kogoś zainteresowanego zespołem będącym w obecnej chwili TOP 4 Polski w jakby nie patrzeć jedną z popularniejszych gier esportowych na świecie?

Jeśli chodzi o organizację w Polsce, nie wiem jak to jest do końca w przypadku R6, nikt się z nami z Polski nie kontaktował. W ostatnim czasie ( po zmianie nazwy drużyny, głównie na ESL ) pojawił się mały odzew z zagranicy, 2-3 organizacje kontaktowały się z nami mailowo oferując współpracę nie licząc ZeRo eSports. Przed dojściem do Valkirii eSports szukaliśmy w Polsce a nawet powiedziałbym, że ktoś był taki dobry i szukał jej dla nas jednak wtedy często padała odpowiedz, iż ta i ta organizacja nie jest totalnie zainteresowana R6.

Jakie macie cele na nadchodzące miesiące kwalifikacje do Six Invitational a może Challenger League ?

Jeśli chodzi o eliminacje do CL'a i Invitationala. Zacznijmy może od Montrealu, najpewniej nawet nie weźmiemy udziału w kwalifikacjach do dalszej fazy ponieważ mówiąc otwarcie nie mamy obecnie jak po "zabawnym" zbanowaniu jednego z naszych graczy przez Polskiego Anonima który złożył protest. Jednak te rozgrywki tak na prawdę nas nie obchodziły od samego początku nawet przed banem dla Pawła, chcieliśmy je grać oczywiście ale bardziej jako scrima czy chęć pokazania się jeszcze pod nazwą Looking for Org. Swoją drogą nie chciałbym być uszczypliwy ale nie widzę też zbytnio szans Polkich drużyn, z wyjątkiem dla PACTz które mogłyby faktycznie coś zdziałać w tych kwalifikacjach a potem w dalszej części grając na zespoły z Pro League bądź CL'a. Co do CL'a, obecnie nic nie mogę zdradzić poza tym, że był to nasz główny cel tak samo jak za pewne kilku pozostałych Polskich drużyn. Nie wiem jeszcze w jakim składzie, ale na pewno nas zobaczycie w kwalifikacjach, niestety bardzo utrudnionych z powodu bana dla RauiN'a który był podstawowym graczem od początku istnienia zespołu co więcej, który gdyby nie ten fakt mógłby normalnie grać gdyż kończy on 18lat przed startem Challenger League.

0 komentarzy