SuperNova CS:GO: Team Liquid wygrywa z NRG Esports w finale!

Taco liquid supernova18 730x380

SuperNova CS:GO Malta oficjalnie dobiegła końca. Po kilku dniach walki poznaliśmy najlepszą formację, która zgarnęła nie tylko tytuł mistrzowski, ale także nagrodę główną w wysokości 80 tysięcy dolarów. Mowa tutaj o Team Liquid, formacji, która w wielkim finale pokonała NRG Esports 2:0.

Finałowe spotkanie odbyło się w systemie Bo3, jednak, aby poznać zwycięzcę całej serii, wystarczyły tylko dwie mapy - Overpass oraz Inferno. Na pierwszej z map Liquid zaczęło po stronie atakującej, a NRG obrało stronę broniącą - od pierwszych rund to Liquid było znacznie lepsze, północno-amerykańska ekipa całkowicie zdeklasowała swojego rywala, wygrywając w pierwszej połowie 12:3. W drugiej połowie Liquid dopełniło formalności i po szybkich pięciu rundach wygrało 4:1 (16:4).

Nieco inaczej wyglądało spotkanie na drugiej mapie - Inferno. Tutaj Liquid zaczynało od strony broniącej, a NRG atakowało - prezentując się z naprawdę dobrej strony, NRG błyskawicznie odskoczyło rywalowi, przejmując trwale inicjatywę, a to z kolei zapewniło tej drużynie zwycięstwo w pierwszej części spotkania 11:4.

Po krótkiej przerwie powróciliśmy do rozgrywki i tutaj czekał nas zwrot akcji - Liquid powstało z kolan i przystąpiło do bardzo efektywnego powrotu, niemalże natychmiast formacja ta odrobiła straty. NRG było w tak fatalnej sytuacji, że nie byli w stanie wygrać więcej niz trzech rund, aby doprowadzić, chociaż do dogrywki. Finalnie to właśnie Liquid zakończyło drugą połowę wynikiem 12:3, wygrywając to spotkanie 16:14.

Jak Wspomniałem wyżej, Liquid za zajęcie pierwszego miejsca otrzymało 80 tysięcy dolarów, NRG za tytuł wicemistrzowski zgarnęło 40 tysięcy, a podium uzupełnili zawodnicy BIG, którzy otrzymali 15 tysięcy dolarów. Virtus.Pro zajęło 5-6 miejsce, a Team Kinguin 7-8.

fot. StarLadder

0 komentarzy