Team Spirit góruje nad Winstrike Team wygrywając finał drabinki przegranych

admin 20 stycznia 2019

Team Spirit dzięki zwycięstwu na Winstrike Team po raz drugi z rzędu wystąpi na Majorze. Wygrywając finał drabinki przegranych Minora CIS rosyjsko-ukraińska ekipa może być pewna swojego wystąpienia na Intel Extreme Masters 2019 w Katowicach, z kolei przegrana drużyna – Winstrike Team będzie musiała jeszcze powalczyć o przepustkę na IEM w czasie turnieju play-in.

Na Nuke'u początkowo lepiej prezentowała się ekipa zwycięzców, zwłaszcza Vadima ,,DavCosta” Vasilyeva, który niemalże bez większej pomocy drużyny łuskał przeciwników. Spirit tylko na chwilę pozwolił rywalom wysunąć się na prowadzenie na wybranej przez nich samych mapie. Wreszcie nastąpił koniec pierwszej połowy mapy, z której to właśnie drużyna rosyjsko-ukraińska wyszła z przewagą jednej rundy. Po przerwie triumfatorzy pierwszej połowy zdobyli jeszcze kilka rund, lecz Winstrike postanowiło przebudzić się że snu. Mapa zakończyła się niespodziewanym pomyślnym comeback'iem że strony WInstrike i w efekcie zwyciezeniem przez nich Nuke'a, o włos ocierając się o dogrywkę, wynikiem 14:16.

Na Overpassie, który był wyborem podopiecznych Nikolaya „Certusa" Poluyanova zdecydowanie od samego początku dominował Team Spirit. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 5:10 dla triumfatorów, natomiast w drugiej połowie drużynie Winstrike przypadła tylko jedna wygrana runda. Każdego zaskoczyla gra Aurimasa „Kvika" Kvakšysa oraz jego trzy fragi na tejże mapie. Warto dodać, że na Nuke'u był on jedną z największych przeszkód dla ekipy Spirit.

W ostatniej mapie, którą był Dust II, na początku widać było wielką motywację że strony Winstrike, lecz nie trwała ona nazbyt długo. Spirit w chwilę wróciło do sytuacji z poprzedniej mapy, tym samym roznosząc drużynę podopiecznych Dmitriya „iksou" Mihailichenko. Team Spirit zasłużenie zwyciężyło mapę wynikiem 16:9, tym samym wygrywając całe spotkanie 2:1.